Anadolu heyecanı

Sigortadan leasinge, BES’den faktoringe kadar finansın tüm alanları, Anadolu’da müşteri avına çıktı.

1.06.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Anadolu heyecanı


METE UĞURLU / ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK GENEL MÜDÜRÜ
HAREKET NEREDEN GELECEK?
ÖNCÜ İL MUĞLA

2013 ilk çeyrek sonu itibariyle Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerimizdeki katılımcı sayısının toplama oranı sadece yüzde 6. Henüz bu illerde sisteme katılımlar arzu edilen seviyede değil,., 2012 sonu nüfus verilerine göre emeklilik ürününe sahiplik oranı en yüksek iller sırasıyla Muğla, İstanbul ve Antalya. Önümüzdeki dönemde, sisteme yeni katılımların penetrasyon oranı düşük iller lehine gelişeceğini söyleyebiliriz, Özellikle Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerimizdeki iç ve dış siyasi istikrarın sağlanmasının akabinde, sağlanacak ekonomik kalkınma neticesinde bu bölgelerden katılımın artacağını öngörüyoruz.
POTANSİYELE OYNAYACAĞIZ
Bugün bireysel emeklilik sektörünün büyük şehirler lehine geliştiğini, sektörde faaliyet gösteren şirketlerin dağıtım kanalları ve satış organizasyonlarının bu illerde yoğunlaştığını söyleyebiliriz. Ancak Anadolu illerinde büyüme anlamında daha fazla potansiyel bulunuyor, Yakın gelecekte bölgesel gelişmelere göre katılımcı tabanının bu illere doğru yaygınlaşacağını öngörüyoruz, Anadolu Hayat Emeklilik olarak satış stratejimizi, gelişmeler paralelinde kurgulamayı hedefliyoruz, Penetrasyon oranı arzu edilen seviyede olmayan il ve bölgelerde gerçekleştirdiğimiz yerel iletişim faaliyetlerimize yıl boyunca devam etmeyi planlıyoruz,

ÜNAL GÖKMEN / GARANTİ LEASİNG GENEL MÜDÜRÜ
TALEBİN YÖNÜ
SEFERBERLİK

Önümüzdeki yıllarda işlem hacminin büyük kısmının, Anadolu'dan geleceği düşüncemiz devam ediyor, Anadolu çok hızlı gelişiyor, her tarafta bir yatırım seferberliği var. Bizde bu paralelde Anadolu'daki ekiplerimizi artırmaya devam ediyoruz. Sektörde sözleşme adedinde 10 yıldır birinci durumdayız. Bu yıl da müşteri yaygınlığını ön planda tutarak KOBİ'lerin adetsel payını artırmak için çalışıyoruz. 2013 başından bu yana Anadolu'daki satış ekibimizi sürekli olarak artırıyoruz.
CİRO PAYI
Anadolu'da tekstil, turizm ve inşaat alanlarında talebin öncü olacağını düşünüyoruz. Garanti Leasing'in mevcut müşteri portföyü içinde Anadolu'nun payı yüzde 45. Burada sektörün 5 puan önünde ilerlediğimizi söyleyebilirim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz