Kuruluş misyonumuz tarımın finansmanı

Genel Müdür Yardımcısı Halit Haydar Yıldız ile Şekerbank’m tarım sektörüne bakış açısını ürün ve hizmetlerini konuştuk.

1.06.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Kuruluş misyonumuz tarımın finansmanı
Kuruluş misyonu tarımın finansmanı olan Şekerbank, Anadolu bankacılığını gerçek anlamda uygulayan bir banka. Şekerbank İşletme ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Hafit Haydar Yıldız, tarımsal kredi hacminin son 5 yılda yüzde 127 büyüdüğünü kaydediyor. Toplam nakdi krediler içinde tarımın payının yüzde 7,85 olduğunu söyleyen Yıldız, “Tarım bankacılığı kapsamında çoğu sektörde ilk olan birçok ürün ve hizmet sunuyoruz” diye konuşuyor.

Şekerbank, kuruluş misyonu tarımın finansmanı olan ve 60 yıl önce Anadolu’daki binlerce üreticinin küçük birikimleriyle kurulmuş bir banka. Hem müflterileriler ve çalışanlar hem şube ağıyla yerele yakın, Anadolu bankacılığını gerçek anlamda uygulamasıyla dikkat çeken bir yapıya sahip. Sayılı büyük kredi yerine, ihtiyacı olan binlerce kişiye ulaşarak finansman sağlıyor. Toplumsal kalkınma vizyonu doğrultusunda uzmanı olduğu tabana yaygın bankacılıkla, ülke ekonomisine katkıda bulunuyor.

Tarım bankacılığının bu anlayışın devamı olan, ticari kaygının çok daha ötesinde bir misyon olduğunu söyleyen Şekerbank işletme ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Halit Haydar Yıldız, “Hedeflerimizi belirlerken, tarımda kırsal kesimin finansmanına öncelik tanıyoruz. Yeni yöntemler geliştirip tarım sektörüne ürün ve uygulamalar sunuyoruz” diyor. Yıldız ile Şekerbank’m tarım sektörüne bakış açısını ürün ve hizmetlerini konuştuk.

Bankanızın tarım kredileri alanına genel bakış açısını anlatır mısınız?
Çiftçilerimizin ayağına giderek onlarla birebir görüşme yapmamıza imkan sağlayan organizasyonları mutlaka değerlendiriyoruz. Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen çeşitli tarım fuarlarına katılıyor ve yerel olarak düzenlenen fuar, festival gibi organizasyonlarda yer alıyoruz. Üreticilerimiz, bu organizasyonlarda banka yetkililerine ulaşmayı istedikleri için, finansmanla ilgili her türlü sorunlarını bize danışabiliyor. Biz de üreticimizin ihtiyaçlarına uygun olan bankamız ürünleri hakkında onları bilgilendiriyor ve organizasyonun niteliğine göre değişen çeşitli kampanyalarımız kapsamında fiyat avantajı sunan çalışmalarla çiftçilerimizi ve tarım sektörünü destekliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz