Oyunun yeni adı fark-toring!

Faktoring sektörü, uzun zamandır beklediği kanuna kavuştu.

1.06.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Oyunun yeni adı fark-toring!

TEMKİNLİ BÜYÜME
Bu yıl temkinli, proje bazlı işlemlerde küçülmeden, KOBİ segmentinde büyümek ve yayılmak hedefindeyiz. Müşteri sayımızı artırmak dışında diğer bir hedefimiz ortalama işlem büyüklüğümüzü ve müşteri başına alacak büyüklüğümüzü artırmak.. Bu yılki sayısal büyüme hedefimiz geçen yıla göre alacak büyüklüğümüzü yüzde 20 artırmak yönünde.

HULKİ KARA I GARANTİ FAKTORİNG GENEL MÜDÜRÜ
REKABETTE ONE ÇIKAN 2 KONU VAR
KURUMSALLAŞMA

Rekabette öne çıkan 2 konu var. Biri kurumsallaşma, diğeri müşteriyi anlama. Faktoring artık yönetmelikle değil yasayla yönetiliyor. Yeni yasa sektörün kurumsallaşma sürecini hızlandıracak. Sektördeki rekabet üst düzeye çıkacak. Oluşacak bu rekabet ortamında müşteri odaklı, kaliteli ve hızlı çözümler üretebilen şirketler ön planda olacak. Yasayla düzenlenen sektör, yabancı yatırımcılar tarafından da ilgi çekici olarak görülmeye başlanacak.
MÜŞTERİYİ ANLAMA
Her sektörde olduğu üzere müşteri ihtiyaçlarını en doğru şekilde anlayarak uygun ürünü sunan şirketler öne çıkacak. Finans piyasalarının bir özelliği olarak da müşterilerini zor zamanlarında yalnız bırakmayan, güçlü ortaklık yapısına sahip kurumsal şirketlerin müşterilerle daha uzun süreli, kalıcı iş ilişkileri kuracağını göreceğiz.
GARANTİ’NİN HEDEFİ
2012 yılında bir önceki yıl yüzde 8,2 olan sektörün toplam aktiflerindeki payımızı yüzde 11,05 seviyesine getirerek yılı aktif büyüklükte birinci olarak tamamladık. İşlem hacminde yüzde 10,31 pazar payı ile 2’nci sırada yer aldık. 3 bin 556 müşteriye hizmet verdik. İşlem hacminde yüzde 35, aktif toplamında yüzde 51 büyüme yakaladık. Bu yıl da sektörün üzerinde bir büyüme hedefindeyiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz