Güç katan projeler

Türkiye’nin en güçlü kadınlarının, daha fazla haz aldıkları ve kendilerini içinde görmekten mutlu oldukları projeler farklı.

1.05.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Güç katan projeler
Onlar, Türkiye’nin en güçlü kadınları... Kariyer hayatları boyunca yüzlerce projeye imza atmış, bu projeler nedeniyle pek çok kişiyi etkilemiş dürümdalar. Ancak bu isimlerin gönlünde yatan, daha fazla haz aldıkları ve kendilerini içinde görmekten mutlu oldukları projeler farklı. Suzan Sabancı Dinçer, kendisini en çok etkileyen projenin Akbank’ta 2001 yılında başlattığı “Yeni Ufuklar” değişim projesi olduğunu söylüyor. Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, grupta 2011 ’de başlattığı kurumsal dönüşüm projesinin kariyerinde özel bir anlamı olduğunu belirtiyor. Ümit Boyner ise TÜSİAD dönemindeki yeni anayasa çalışmasını ve iş hayatında Advantage’ın başarısını hala unutamıyor. Güler Sabancı, Türkiye’nin ve dünyanın en güçlü iş kadınlarından biri... 9 yıl önce holdinge başkan olduğu günden bu yana grubunu her yıl ortalama yüzde 15 büyüttü. Başta enerji olmak üzere yaptığı önemli yatırımlarla holdingin çıtasını hep yukarı taşıdı. Sabancı Vakfı kanalıyla birçok sosyal sorumluluk projesine imza attı. Tüm bu başarılara rağmen Güler Sabancı’yı kariyer hayatında en fazla etkileyen proje, “Sabancı Üniversitesi” oldu. “Sabancı Üniversitesi’nin benim hayatımda çok ayrıcalıklı bir yeri var. Hayatımı değiştiren bir proje oldu” diyen Güler Sabancı, üniversitenin dışında Sabancı Vakfı’nda yaptığı tüm projelerin de kendisini derinden etkilediğini söylüyor:

“Özellikle Metin Sabancı Okulları projesiyle kadın ve kız çocuklarıyla ilgili yaptığımız çalışmaların üzerimde daha fazla duygusal etkisi var. Bu projeler, sadece benim toplantıdan toplantıya takip ettiğim konular değil.”

Türkiye’nin önde gelen güçlü iş kadınlarının pek çoğunun, Güler Sabancı gibi kendileri için özel anlam taşıyan, unutamadıkları projeleri var. Capital olarak bu projelerin neler olduğunu araştırdık. Güçleriyle dikkat çeken bu isimlerin bu güce ulaşmasında etkili olan sayısız proje arasından onlar için özel olanları ortaya koyduk.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz