İki liderin beğenilme sırrı

Ülkenin itici gücü olduk

1.03.2016 17:02:520
Paylaş Tweet Paylaş
İki liderin beğenilme sırrı
Koç Holding, Türkiye’nin en beğenilen şirketi. 68,6 milyar TL’lik cirosuyla 94 bin kişilik çalışan ordusuyla Türkiye’nin açık ara en büyük özel sektör kuruluşu. En Beğenilen Şirketler Araştırması’nda grup, ekonomiye katkısı, finansal sağlamlık ve güvenilir şirket olma gibi kriterlerde de lider durumda. Bu başarının arkasında grubun yatırımlara ve istihdam yaratmaya verdiği önem yatıyor. Son 3 yılda grup 20 milyar TL’lik bir yatırımı hayata geçirdi. Koç Holding CEO’su LEVENT ÇAKIROĞLU, “Türkiye’de cazip büyüme fırsatları bulunuyor. Küresel büyüme vizyonumuzla yurtdışı faaliyetlerimizi de büyütmeyi hedefliyoruz. Yeni fırsatlar, kısa ve orta vadede büyümemizin önemli unsurları olacak” diyor.
DEĞİŞİM FIRSATTIR 
Topluluğumuz kurulduğu günden bu yana ülkemiz için çalışmaya ve değer yaratmaya odaklandı. Kurucumuz merhum Vehbi Koç’tan başlayarak her dönem zamanın ruhunu okuyarak değişimi engel değil, fırsat olarak gördük. Bugün de ülkemizde ve bölgemizdeki lider konumumuzla küresel oyuncu olma kararlılığıyla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.
EKOSİSTEM GÜCÜ 
Şüphesiz topluluğumuzun gücü, sadece şirketlerimizin büyüklüğünden oluşmuyor. Bayilerimiz, tedarikçilerimiz, iş ortaklarımız, çalışanlarımız ve tüketicilerimizle birlikte çok büyük bir aileyiz. Bu büyük aile için ortak fayda yaratmaya önem veriyoruz. Tüm paydaşlarımızla birlikte yarattığımız ekonomik faydanın ve etki alanımızın farkındayız. Her türlü zorlu koşula rağmen cesaretle ve sorumlulukla ard arda yeni yatırımlar ve atılımlar gerçekleştiriyoruz. 
ELİMİZ TAŞIN ALTINDA 
Topluluğumuzun 90 yılı aşan tarihinde başarı kriterinin hiçbir zaman sadece iş sonuçları olmadığını söyleyebilirim. Yürüttüğümüz sürdürülebilir sosyal projelerle Türkiye’nin daha hızlı gelişmesine destek olmayı, ülkemize fayda sağlamayı amaçlıyoruz. Bu çerçeveden bakınca ülkemize fayda yaratmayı, ekonomik, sosyal, kültürel, çevresel alanlarda, gücümüzün getirdiği sorumlulukla hareket ederek elimizi taşın altına koyduğumuz projeleri sahiplenmek olarak açıklıyoruz. 
3 ÖNEMLİ ÖZELLİĞİMİZ 
Son yıllardaki yatırım hızımızla ülkemiz ekonomisinin ve büyümesinin itici gücü olduk. Yarattığımız üretim, ihracat ve istihdamla öne çıktık. Bizi öne çıkaran ikinci özelliğimiz, hem şirketlerimizin rekabetçiliği hem ülkemizin dünyadaki konumunu güçlendirmesi açısından ARGE ve inovasyona verdiğimiz önem ve yatırımlarımız. Son olarak da toplumsal konulardaki çalışmalarımızla ülkemiz için yarattığımız katma değeri sayabiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz