Sonraki hayalim

Bugüne kadar birçok başarıya imza atan bu güçlü kadınlar, şimdi yeni hayallerini ve hedeflerini gerçekleştirme peşinde..

16.06.2016 16:46:570
Paylaş Tweet Paylaş
Sonraki hayalim
TEKNOLOJİDE ATILIM YAPACAK
Kale Grubu, geleneksel üretim kolu olan seramikte dünyanın en büyüklerinden biri. Yıllardır bu gruba liderlik eden Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ZEYNEP BODUR OKYAY, daima iddialı projelerin içinde olduklarını söylüyor. Bugün tüm önemli uçakların içinde Kale Grubu’nun ürettiği parçaların bulunduğunu belirten Okyay, “Türkiye’nin ilk turbojet motoru ya da Baykar’la ürettiğimiz insansız hava araçları da çok önemsediğim işler” diyor. Bundan sonra Okyay’ın hayali, Türkiye’nin ileri teknolojide dünyanın en büyük üreticilerinden biri olmasına maksimum katkıyı sağlamak. Savunma ve havacılıkta bir yandan küresel ölçekli projelerin önemli bir parçası olurken diğer yandan milli projelerin sürükleyici güçlerinden biri haline geldiklerini ifade eden Okyay, “Savunma ve havacılık başta olmak üzere ileri teknolojide, kendi teknolojisini geliştirip ihraç eden bir Türkiye hayaline ulaşmak istiyoruz” diye konuşuyor.
“AR-GE MERKEZİ OLACAĞIZ”
ING Bank Genel Müdürü PINAR ABAY, şu ana kadar “kolay ve oyunu değiştiren” bankacılık vizyonları paralelinde, “küçük” ölçekli olmayı avantaja çeviren farklı bir bankacılık modeli geliştirdiklerini söylüyor. Bundan sonra hayalinin, teknolojinin mümkün kıldığı her şeyi işlerine uyarlamak olduğunu açıklıyor. “Bankacılığın laboratuvarı haline gelerek dijital temelli yeniliklerle gerçek değeri müşterilere katan uygulamalar geliştirmek istiyorum” diyen Abay’ın kendi ifadesiyle planı şöyle: “Yol haritamız net: Türkiye’de bankacılığın AR-GE merkezi olacağız. Yeni nesil mobil finans uygulamamız ParaMara, ING dünyasının başka ülkelerdeki uygulamalarına temel oluşturdu. Bu tip uygulamalarımızın sayısını artıracağız. Bir diğer hedefimiz, bankacılık lisansına sahip teknoloji şirketi olmak.”
GENÇLERİN ÖNÜNÜ AÇACAK
Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili FEYHAN YAŞAR, iş hayatında uzun yıllar pek çok tecrübe elde etti. Şimdi tecrübelerini gençlere aktararak onlara mentorluk yapmayı istiyor. Gençlerin önlerini açmanın kendisi için büyük anlam taşıdığını ifade eden Yaşar, sözlerine şöyle devam ediyor: “Gelecekte de Yaşar Topluluğu bünyesinde ve dışında genç nesle yol göstermek, bilgi birikimimi paylaşarak ışık tutmak isterim. Daha yetkin insan kaynağının hem Yaşar Topluluğu’na hem ülke ekonomisine ciddi katkılar sağlayacağına inanıyorum.” Yaşar, bu hayalini gerçekleştirmek üzere ilk adımı attı. Toplulukta bir mentorluk projesi başlattıklarını belirten Yaşar, bu projeyle hedeflerini şöyle dile getiriyor: “Bu projenin ve sürecin bir parçasıyım. Yaşar’da çalışan genç arkadaşlarımıza yol önderliği yaparak onları yukarılara taşımak bana mutluluk veriyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz