Zirve aynı, liste hareketli!

Capital’in gelenekselleşen “Türkiye’nin En Güçlü 30 İş İnsanı” araştırması, bu yıl yine hareketli bir tablo ortaya koydu.

5.11.2014 22:17:240
Paylaş Tweet Paylaş
Zirve aynı, liste hareketli!
Liste, Capital Dergisi CMO ve CEO Club üyesi 156 profesyonelin katıldığı bir anketle belirlendi. Milyarlarca dolarlık ciroları yöneten iş insanlarının yer aldığı güçlü ligi, yaratılan istihdam, etki alanı, liderlik gücü ve itibar gibi kriterlere göre de belirlendi. Dev araştırmada bu yıl zirveyi yine Mustafa Koç, Murat Ülker ve Güler Sabancı göğüsledi. Ali Sabancı, Ahmet Kocabıyık ve Haluk Dinçer gibi isimler ise listeye bu yıl girenler arasında yer aldı.

1- MUSTAFA KOÇ
Başkan Koç Holding
66,2 milyar TL CİRO 80 bin 996 ÇALIŞAN
2,7 milyar TL NET KÂR

88 yıllık Koç Topluluğu’nun 3’üncü kuşak yöneticisi. 2003’te, holdingin yönetim kurulu başkanlığını babası Rahmi Koç’tan devraldı. Toplam cirosu GSYH’nin yaklaşık yüzde 8’ine denk gelen, Türkiye’nin en büyük grubunu yönetiyor. Holding şirketlerinin tamamı sektörlerinde ilk 3’te, büyük kısmı ise pazar lideri...

Onun yönetimindeki grup, özellikle son 3 yıldır ciddi bir yatırım hamlesiyle ilerliyor. 2012 - 2013 yıllarındaki toplam yatırım 11,1 milyar TL’yi bulmuş durumda. İş adamı kimliğinin yanı sıra sosyal sorumluluk ve toplumsal konulardaki etkinliğiyle de önde gelen isimlerinden. Global arenadaki konumu da her geçen gün güçleniyor. Bunu, farklı ülkelerin kamu otoritelerinden aldığı uluslararası ödüllerle de pekiştiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz