Apple'ın patronu tüm servetini bağışlıyor!

Apple CEO'su Tim Cook'un maaşının ölmeden önce servetinin büyük bir bölümünü yardım kuruluşlarına bağışlayacağını açıkladı.

30.03.2015 14:45:340
Paylaş Tweet Paylaş
Apple'ın patronu tüm servetini bağışlıyor!
Apple CEO'su Tim Cook, Fortune dergisine yaptığı açıklamada, 10 yaşındaki yeğeninin eğitim masraflarını karşıladıktan sonra tüm servetini bağışlayacağını söyledi. Cook'un servetinin 800 milyon dolar (yaklaşık 2 milyar TL) civarında olduğu tahmin ediliyor.

IPHONE 6 BOMBALARI! TIKLAYIN!

ABD'DE ÖZEL ÜNİVERSİTE ÜCRETİ NE KADAR?
ABD 'de özel üniversite eğitimi yaklaşık 30 bin dolara mal oluyor. BBC Türkkçe'nin haberine göre Cook, bu kararıyla Facebook kurucusu Mark Zuckerberg gibi servetlerini yardım kuruluşlarına bırakacaklarını açıklayan "süper zenginler" arasına katıldı. 

BAŞKA HANGİ ZENGİNLER BAĞIŞLADI?

"The Giving Pledge" (Verme Taahhüdü) adlı servet bağışlama kampanyasını 5 yıl önce Amerikalı milyarder yatırımcı Warren Buffett ve yazılım devi Microsoft'un kurucusu Bill Gates başlatmıştı. Söz konusu kampanya, zenginlerin servetlerinin en az yarısını yardım kuruluşlarına bağışlamasını öngörüyor. Şimdiye kadar 100'den fazla zengin, kampanyaya destek verdi. Cook'un maaşı şubatta yüzde 43 artarak yıllık 9.2 milyon dolara çıkmıştı. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz