CEO'ların fincanındaki lezzet

Kahve, son yıllarda iş dünyası için yaşam tarzının bir parçası haline geldi.

17.07.2015 20:48:260
Paylaş Tweet Paylaş
CEO'ların fincanındaki lezzet
Kahve başta muhteşem kokusu, rengi ve tadıyla tüm zamanların en baştan çıkarıcı içeceklerinden biri... Kimi zaman sabah enerjisi, kimi zaman gün içinde keyifli bir mola, kimi zaman da sohbetlerin en güzel eşlikçisi oluyor. İş dünyasına baktığımızda da kahve alışkanlığının adeta bir yaşam tarzı haline geldiği görülüyor. Birçok iş insanı yoğun ve stresli çalışma ortamında kısa kahve molalarıyla kendini zinde tutuyor. Birçoğu evde ve ofiste kahvesini kendisi yapmayı tercih ediyor. İş dünyasının kahve tercihlerinde Türk kahvesi ilk sırada yer alırken, espresso, filtre kahve, macchiato ve Americano da en favoriler arasında yer ediniyor. İşte kahve sever iş insanlarından birkaçının zevkleri, favori kafeleri ve lezzetleri…

POLİTİK BİSTRO’DA KAHVE KEYFİ
Akman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akman için kahve uyarıcı değil sakinleştirici bir etkiye sahip. Hatta kimi zaman kahve içtikten sonra yattığını belirtiyor. Akman, her kahvaltıdan sonra mutlaka az şekerli Türk kahvesi içmek onun için adeta bir alışkanlık. Öğlen ve akşam yemeklerinden sonra da double espresso içmeyi seviyor. “Ancak eğer çok yoğun ve stresli bir gün geçirmişsem akşam yemekten sonra az sütlü filtre kahve veya espresso bana iyi geliyor” diye konuşuyor. Mekan konusunda Akman’ın tercihi Ankara’da Uğur Mumcu Caddesi’nde yer alan Samm Bistro. Burasının köşke çok yakın olması nedeniyle Ankara’nın politik nabzını en iyi tutan yerlerden biri olduğunu ifade ediyor. “Burada çeşitli parlamenterler, hükümet ile iş yapan tanınmış işadamları, gazeteciler ve sanatçılar ile karşılaşmak mümkün. Aynı zamanda geniş yol cephesi ile sanki Paris’i andırıyor” diyor.

FARKLI AROMALARIN LEZZETLİ HARMANI
Logo Yazılım CEO’su Ali Güven için kahve keyif demek. Güne iyi başlamak için, güzel bir yemek sonrası ya da iyi bir sohbetin yanında kahvenin kendisine eşlik etmesinden muhteşem bir keyif aldığını ifade ediyor. Sağlığına dikkat etmeyip tansiyon probleminden korkmasa daha fazla kahve tüketebileceğini söylüyor. Güven’in sevdiği kahve türü espresso ile macchiato. Evdeki kahve makinesinde, kendi kahvesini hazırlıyor. “Çok özel bir yöntemim olmamakla birlikte birtakım farklı aromaları karıştırmayı severim” diyor. Sabahları yağsız latte, espresso ve machiato içiyor. Dubai seyahatlerinden kalma bir alışkanlık olarak özel “cardamonkakule” Arap kahvesini de yemekten sonra tercih ediyor. “Çok lezzetli fakat yoğun bir kahve. Bu nedenle çok fazla içilmiyor.” diye konuşuyor. Güven’in kahvede tercih ettiği mekanların başında Starbucks, House Cafe, Happily Ever After, Lucca ve Kitchenette geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz