Eczacıbaşı o şirketini sattı!

Eczacıbaşı Yatırım Menkul Değerler’in satışı için anlaşma imzalandı. İşte şirketin yeni sahibi ve KAP'a yapılan açıklama...

25.02.2015 15:40:140
Paylaş Tweet Paylaş
Eczacıbaşı o şirketini sattı!
Eczacıbaşı Yatırım Menkul Değerler’in Global Menkul değerlere satışı için iki şirket arasında anlaşma imzalandı.

AÇIKLAMA YAPILDI

Sözleşmenin imzalanmasını Eczacıbaşı KAP’a yaptığı açıklama ile duyurdu. İşte o açıklama: Şirketimizin yüzde 98,64 oranında, Eczacıbaşı Holding A.Ş.'nin yüzde 0,70 oranında ve EİS Eczacıbaşı İlaç, Sınai ve Finansal Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin  de %  0,66 oranında sahip olduğu Eczacıbaşı Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'nin (ve dolayısıyla Eczacıbaşı Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'nin  yüzde 99'una sahip olduğu bağlı ortaklığı Eczacıbaşı Portföy Yönetimi A.Ş.'nin) hisselerinin tamamının Global Menkul Değerler A.Ş.'ne satılmasına ve devredilmesine dair bugün itibariyle Pay Alım ve Satım Sözleşmesi imzalanmıştır.

BİLET FİYATLARI UCUZLUYOR! TIKLAYIN!

Hisse devri, Sermaye Piyasası Kurulu ve Rekabet Kurulu'nun izinlerinin ardından tamamlanacaktır. Hisse devir bedeli, hisse devrinin tamamlandığı tarih itibariyle hazırlanacak finansal tablo baz alınarak hesaplanacak ve kamuoyuna duyurulacaktır. Gelişmeler hakkında kamuoyuna bilgi verilmeye devam edilecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz