"En iyi işverenler listesi açıklandı!"

50 ülkede faaliyet gösteren Great Place to Work® Enstitüsü'nün global araştırması Dünya’nın En İyi İşverenleri listesinde hangi noktalar öne çıktı?

6 KASIM, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
En iyi işverenler listesi açıklandı!
Toplam 40 ülkeden çok uluslu işletmelerin ölçümlemelere katılımı ile gerçekleşen Dünya’nın En İyi Çok uluslu işverenleri araştırmasında yüksek seviyede güven kültürü, takım ruhu ve gurur gibi değerlerin en öne çıkan özellikler olduğu göze çarpıyor. Bu yıl 4.cüsü gerçekleştirilen araştırmada Google  arka arkaya iki yıl birinciliği elde ederken ,SAS ve Netapp ile birlikte listenin ilk üç şirketini oluşturuyor, Microsoft, Marriot Hotels ve American Express ise Dünya’nın En İyi İşverenleri listesinde yer aran şirketlerden sadece birkaçı.

SON 4 YILA IŞIK TUTUYOR

Dünya’nın En İyi İşverenleri 2014 listesinde yer alan 25 şirketin elde etmiş olduğu başarı geleceğin işyeri kültüründe umut vadeden büyük gelişmeler olduğunu doğrular nitelikte. Son zamanlarda ülkemizde yaşanan iş kazaları ve üzüntü verici gelişmeler düşünüldüğün de  Dünya’nın En İyi İşverenleri listesinde yer alan şirketlerin bu konuda çok fazla ilerleme kaydettikleri büyük bir gerçek. 

Araştırma ile ilgili olarak Great Place to Work® Global CEO su China Gorman ‘’ Geleceğin işyeri kültürü çalışanlarının yöneticilerine güvendiği, yaptıkları işten gurur duyduğu ve birlikte çalıştığı iş arkadaşlarından keyif aldığı bir yapı ile şekillenecek Dünya’nın En İyi İşverenlerinin öncülüğünde daha iyi bir dünya bizleri bekliyor ‘’ diyor, bu düşüncenin yaşamımızın %70 lik bir oranını temsil eden iş hayatımızda sağlanacak olumlu gelişmelerin sosyal hayatı pozitif şekilde etkileyerek sosyal bir misyon haline geleceğinin de önemli bir göstergesi.
Great Place to Work® tarafından hazırlanan rapor son 4 seneye ışık tutuyor ve 40 ülkede 7000 den fazla şirket ve 16.000.000 dan fazla çalışanın düşüncelerine ve güven seviyelerine odaklanarak En iyi İşverenleri belirliyor. Enstitü Güven kültürünün mükemmel bir işyeri yaratmada ve çalışan bağlılığını artırmada en önemli faktör olarak değerlendiriyor, En iyi İşverenler araştırmasının düzenlendiği ülkelerde araştıramaya katılan şirketlerin güven seviyelerinde artış olduğunu gözler önüne seriyor 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz