"En zengin ama mutlu deği!"

Alibaba Group kurucusu ve CEO'su Jack Ma, yorgun ve mutsuz olduğunu, kendini mutlu etmeye çalıştığını söyledi.

13 KASIM, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
En zengin ama mutlu deği!
Alibaba Group kurucusu ve CEO'su Jack Ma, yorgun ve mutsuz olduğunu söyledi. Şirketi Alibaba Group’un halka arzından sonra Çin’in en zengin kişisi olan Jack Ma, CNBC’ye verdiği demeçte son günlerde çok mutlu olmadığını söyledi. 

İŞTE TÜRKİYE'NİN EN ZENGİN 100 AİLESİ! TIKLAYIN...

'KENDİMİ MUTLU ETMEYE ÇALIŞIYORUM'
Ma, ülkesinin en zengin kişisi olmaktan dolayı “ciddi sıkıntı” yaşadığını ifade etti. Jack Ma, “Bu ay ben çok da mutlu değildim, çok fazla baskı olduğunu düşünüyorum. Kendimi mutlu etmeye çalışıyorum çünkü eğer ben mutlu olmazsam, iş arkadaşlarım da mutlu olmaz, hissedarlarım da mutlu olmaz ve dolayısıyla müşterilerim de mutlu olmaz” dedi. Jack Ma, şirketinin 25 milyar dolarlık tarihi halka arzının üzerindeki baskıyı artırması nedeniyle de böyle hissetmiş olabileceğini ifade etti. Ma, “Belki hisseler yükseliyor, belki insanların sizden beklentisi artıyor, belki ben gelecek hakkında çok fazla düşünüyorum ve endişelenecek çok şeyim var” diye devam etti. 

HALKA ARZ İÇİN NE DEDİ?
Ma, “Halka arz şahaneydi. Sonuçlarından çok memnunum ama dürüst olmak gerekirse, insanların sizin hakkında çok iyi şeyler düşündüğü kanısındayım bu yüzden kendinizi sakinleştirip, kendinize gelmeniz gerekiyor” şeklinde konuştu. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz