İş yerinde verimliliği ne ateşler?

Avrupalı çalışanlar performansı ne yaparak artırıyor?

22.09.2014 11:42:050
Paylaş Tweet Paylaş
İş yerinde verimliliği ne ateşler?
Avrupa'daki iş yerlerinde yapılan araştırmalar çalışanların işe bakış açılarını, ne kadar zaman ayırıp, verimliliklerini nasıl artırdıklarına dair önemli ipuçları ortaya koyuyor.  
Bu yönde saptanan bulgular Avrupa’daki ofis çalışanlarının, günün üçte birinde tam kapasite ile çalıştığını gösteriyor. Alman çalışanlar, bir çalışma gününün yüzde 80’inden fazlasını tam kapasite ile çalışarak geçirdiklerini belirtiyor.

İŞTE İŞ DÜNYASININ 'ERKENCİ' CEO'LARI! TIKLAYIN...

BEĞENİLME HİSSİ NEYE KATKI SAĞLIYOR?

Katılımcıların yüzde 85’i beğenilme hissinin daha verimli olmalarına katkı sağladığını söylüyor. Hatta bu his, iş yerindeki verimi ateşlemek için öne çıkan tek ve en önemli faktör olarak belirtiliyor. 

EN ETKİLİ MOLA NASIL OLUR?

Araştırmaya göe çalışanların yaklaşık altıda biri, iş arkadaşları ile sohbet etmenin, verimi arttırmak için en etkili mola.  Hatta internet ve popüler sosyal ağ sitelerinde zaman geçirmek çok gözde bir mola değil. Çünkü katılımcıların sadece yüzde 5’i bunun verimliliği arttırmak için mükemmel olduğunu düşünüyor. 

AYLARA GÖRE BAKILDIĞINDA NASIL BİR TABLO ÇIKIYOR?

Çalışanların yarısından fazlasına göre hiçbir ayın diğerinden daha verimli veya verimsiz geçmiyor. Çalışanların üçte biri, temmuz ve ağustos aylarını en az verimli olan aylar olarak yorumluyor. 

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz