Net'ten Milli Piyango açıklaması!

Milli Piyango ihalesinde ek süre isteyen Net Holding'den yeni bir açıklama geldi. İşte şirketten KAP'a yapılan açıklama...

17.04.2015 10:45:340
Paylaş Tweet Paylaş
Net'ten Milli Piyango açıklaması!
Şans oyunları özelleştirme ihalesini kazanmasının ardından lisans sözleşmesini imzalamak için ikinci kez ek süre talebinde bulunan Net Holding Özelleştirme İdaresi'nden (ÖİB) herhangi bir ek sürenin verilip verilmediğine dair henüz bir cevap alınmadığını; ÖİB’den bir açıklama gelinceye kadar ihale şartnamesinin gereklerini yerine getirmek için çalışmalarına devam ettiğini duyurdu.

15 NİSAN'A KADAR EK SÜRE VARDI

Şans oyunlarını işletmek için lisans sözleşmesini imzalamak üzere daha önce 15 Nisan'a kadar ek süre alan Net Holding, önceki akşam yaptığı açıklamada, sözleşmenin bu tarihte imzalanamayacağını açıklamıştı.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ise, dün yaptığı değerlendirmede ihalede muhtemelen süre uzatımı olmayacağını ve sürecin ikinci en iyi teklifi veren şirketle devam edeceğini söylemişti.

KAP'A AÇIKLAMA YAPILDI

Net Holding’den dün akşam KAP’a yapılan açıklamada, “Özelleştirme İdaresi'nden şu ana kadar herhangi bir ek sürenin verilip verilmediğine dair bir cevap alınmamıştır. İdari şartname gereğince 10 milyon dolar tutarında teminat mektubu verilmiş olup 9 milyon dolarlık kısmı şirketimizin yükümlülüğündedir. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'ndan bir açıklama gelinceye kadar grubumuz ihale şartnamesinin gereklerini yerine getirmek üzere çalışmalarına devam etmektedir. Olumsuz bir açıklama geldiğinde idari şartname gereğince söz konusu geçici teminat mektubu Özelleştirme Fonu’na irat kaydedilecektir” denildi.

İHALE NE ZAMAN YAPILMIŞTI?

Geçen yıl 15 Temmuz'da yapılan ihaleye 2.755 milyar dolar ile en iyi teklifi Net Holding'in ortağı olduğu Net Şans-Hitay ortak girişim grubu; ikinci iyi teklifi 2.75 milyar dolar ile ERG-Ahlatçı Ortak Girişim Grubu vermişti. Net Holding'in bu işlemi 2014 yılında Türkiye'de gerçekleşen 22 milyar dolarlık birleşme ve satın alma işlemleri arasında en büyük işlem olmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz