Nike ve Apple ortak oluyor

ABD merkezli teknoloji devi Apple ve Nike, yeni bir akıllı ürün için güçlerini birleştirmeye karar verdi. İşte Nike’ın CEO’su Mark Parker'ın açıklaması...

30.10.2014 11:37:250
Paylaş Tweet Paylaş
Nike ve Apple ortak oluyor
ABD merkezli teknoloji devi Apple ve Nike, yeni bir giyilebilir ürün için beraber hareket etmeye karar verdi. Nike’ın CEO’su Mark Parker, konuyla ilgili yaptığı açıklamada söz konusu yeni cihazın Nike’ın bir önceki giyilebilir cihazı Nike FuelBand’e oranla daha entegre ve kapsamlı bir ürün olacağını belirtti. Bu Nike ve Apple’ın ilk ortaklığı değil. İki şirketin ortak geçmişi 2006’ya kadar uzanıyor.

40 YAŞINA GELMEDEN ZİRVEYE ULAŞAN 40 İSİM! TIKLAYIN...

70 KİŞİYİ İŞTEN ÇIKARMIŞTI
Apple ve Nike, 2006 yılında iPod’lar için geliştirilen ‘Sport Kit’ isimli bir ürün için birlikte çalışmıştı. Nike ve Apple’ın birlikte üreteceği giyilebilir cihazın adı, genel özellikleri ve çıkış tarihi şu an için bilinmiyor. Apple’ın eski CEO’su Steve Jobs ve şu anki CEO’su Tim Cook ile beraber çalıştığına vurgu yapan Parker, bunun kendilerine avantaj sağladığını belirtti. Nike, geçtiğimiz aylarda Nike FuelBand’ı yaratan ekibindeki 70 kişinin işine son vermişti. Apple ile yapılan ortaklığın Nike’ın bu kararında etkili olduğuna inanılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz