Tözge, Aktif Bank’a geçiyor

Akbank'ın 2014’ün son gününde Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklama ile istifasını duyurduğu Galip Tözge’nin yeni adresi belli oldu

8.01.2015 16:35:420
Paylaş Tweet Paylaş
Tözge, Aktif Bank’a geçiyor
Yaklaşık 13 yıldır Akbank’ta Perakende dağıtım kanalları ve bireysel bankacılık alanında üst düzey görevlerde bulunan ve son olarak da Akbank Bireysel Bankacılık İş Birimi Genel Müdür Yardımcısı olan Galip Tözge, Çalık Grubu’nun bankası Aktif Bank’a geçiyor.

HANGİ LİDERLER 2014'TE PARA KAYBETTİ? TIKLAYIN...

İlk etapta Aktif Bank’ın yönetim kurulu üyesi olarak göreve başlayacak olan Tözge’nin, önümüzdeki dönemde Çalık Grubu’nun yönetiminde de yer alabileceği konuşuluyor. 

AKTİF BÜYÜKLÜĞÜ NE KADAR?

Hürriyet'in haberine göre bağlı kuruluşları ile birlikte 11.2 milyar finansal büyüklüğe sahip olan Aktif Bank’ın faaliyetleri yatırım bankacılığı alanında yoğunlaşıyor. Ancak bankanın bir süredir özellikle alternatif kanallar olarak nitelendirilen, internet ve fonskiyonları genişletilmiş ATM’ler üzerinden bireysel bankacılıkta da büyümeyi hedeflediği biliniyor. Aktif Bank’ın ‘Şubesiz Perakende Bankacılık’ olarak adlandırdığı bireysel bankacılık alanındaki hedeflerini yakalamasında Tözge’nin deneyimlerini aktaracağı, bankanın dönüşümünde aktif rol alacağı belirtiliyor. Ayrıca Çalık Grubu’nun yurtdışındaki bankacılık faaliyetlerinin büyütülmesinde de Tözge’nin etkili olması bekleniyor.

Kredi kartı olarak da kullanıbilen Passolig kartını çıkarmasıyla gündeme gelen Aktif Bank, şubesiz yürüttüğü faaliyetleri kapsamında 9 bin noktada bireysel müşterilerine ulaşıyor. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz