TÜSİAD’ın yeni Başkanı Symes!

TÜSİAD'ın yeni Başkanı Cansen Başaran Symes, Arzuhan Doğan Yalçındağ ve Ümit Boyner’den sonra üçüncü kez seçilen kadın başkan oldu

26.01.2015 10:34:550
Paylaş Tweet Paylaş
TÜSİAD’ın yeni Başkanı Symes!
Cansen Başaran Symes TÜSİAD’ın yeni Başkanı seçildi. TÜSİAD’da bayrağı Haluk Dinçer’den devralan Symes, Arzuhan Doğan Yalçındağ ve Ümit Boyner’den sonra üçüncü kez seçilen kadın başkan oldu.

İŞ DÜNYASINDAN TÜSİAD MESAJLARI! TIKLAYIN!

İŞTE HALUK DİNÇER'İN VEDA KONUŞMASI! TIKLAYIN!

VE İLK KONUŞMA...

Başkan seçilen Symes, kürsüye gelerek bir teşekkür konuşması yaptı. Symes, “Bu kürsüyü sayman olarak kullanıyordum daha önce. İlk defa oylarınızla yönetim kurulunu temsilen buradayım. Takdir edersiniz ki hemen bu toplantının ardından yönetim kurulu olarak bir araya gelip, kendi aramızda görev bölümümüzü yapacağız. Öncelikle bütün üyelerimize şahane bir 2015 yılı diliyorum. Herkesin gönlündeki başarıların gerçekleşeceği bir yıl olmasını arzu ediyorum. Kimi telefonla aradıysam saat kaç olursa olsun, kime mesaj attıysam, kimden randevu istediysem çok seri halde oldu. Müthiş bir güç aldım yönetim kurulunu oluştururken. Bütün arkadaşlarım destek oldu, ne istediysem yaptılar ve bence şahane bir yönetim kurulu ortaya çıktı. Sizler de bunu oylarınızla desteklediniz. Müthiş bir enerjimiz var. Sizlerden ricam bu yönetim kurulunun enerjisini sizler de destekleyin. Yelkenlerimizi doldurun. Haluk’u dinlerken, arkadaşlar da söylüyor yeni döneme çok uzun bir liste verdi diye. Dolayısıyla işimiz tabii ki zor” dedi.

Sadece TÜSİAD’ın değil, dünyada iş dünyasının işinin zor olduğunu belirten Symes, “Bu TÜSİAD’a ve Türkiye’ye özel bir şey değil. Dünyanın böyle zor bir döneminde hep birlikte TÜSİAD üyelerinin bilgisini en iyi şekilde harmanlayarak bir iş yapmaya çalışacağız. Onun için katkılarınız önemli. Buradan Davos’taki arkadaşlarımıza da selam yolluyorum. Dün akşamdan bu yana çok mesaj aldım Davos’tan. Birçok arkadaşımız orada. Ben yarı Davos’çuyum, aklımın bir kısmı da orada. Bir daha Davos’la bu toplantıları çakıştırmayacağız” şeklinde konuştu.

CANSEN BAŞARAN SYMES KİMDİR?
2013 yılının Nisan ayına kadar PwC Kopenhag, Londra ve İstanbul ofislerinde çeşitli kademelerde görev üstlenen Cansen Başaran-Symes, PwC Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi ve PwC Eurofirm Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Mart 2014 tarihi itibariyle Allianz Sigorta A.Ş. ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine atandı.

Cansen Başaran-Symes, World Economic Forum (Dünya Ekonomi Forumu) tarafından 2000 yılında “Global Leaders for Tomorrow” (Geleceğin Global Liderleri) unvanını aldı. 2000 yılında Dünya Gazetesi tarafından “Yılın En Başarılı İş Kadını” ödülüne ve 2006 yılında Uluslararası Lions Kulüpleri Birliği'nin "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" etkinlikleri kapsamında çağdaş Türkiye'nin başarılı Türk kadınlarından biri olarak üstün hizmet ödülüne layık görüldü.

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olan Cansen Başaran-Symes, evli ve bir çocuk annesi.

İŞTE YENİ YÖNETİM
İsmail Hasan AKÇAKAYALIOĞLU
Metin AKMAN Bahadır BALKIR
Cansen BAŞARAN-SYMES
Memduh BOYDAK
Esin GÜRAL ARGAT
Simone KASLOWSKİ
Ali Yıldırım KOÇ
Murat ÖZYEĞİN
Mehmet Nurettin PEKARUN
Agah Mehmet TARA
Sedat Şükrü ÜNLÜTÜRK

YİK'TE ÖZİLHAN DÖNEMİ
TÜSİAD'ın Yüksek İstişare Konseyi (YİK) Başkanı da Tuncay Özilhan oldu. YİK Başkanlık Divanı'nda Tuncay Özilhan (Başkan), Arzuhan Doğan Yalçındağ (Başkan Yardımcısı), Ümit Nazlı Boyner (Başkan Yardımcısı), Ömer Aras (Başkan Yardımcısı), Ahmet Agah Uğur (Başkan Yardımcısı), Yavuz Canevi (Sekreter) ve Zekeriya Yıldırım (Sekreter) yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz