Ünlü iş adamı hayatını kaybetti!

Selçuk Ecza Deposu'nun kurucusu Ahmet Keleşoğlu hayatını kaybetti. Başbakan Davutoğlu, Keleşoğlu'nun yakınlarına taziyelerini iletti

19.01.2015 14:21:360
Paylaş Tweet Paylaş
Ünlü iş adamı hayatını kaybetti!
Selçuk Ecza Deposu'nun kurucusu Ahmet Keleşoğlu 91 yaşında hayatını kaybetti. Tansiyon rahatsızlığı bulunan Keleşoğlu'nun yaklaşık iki aydır tedavi gördüğü İstanbul Amerikan Hastanesinde durumunun ağırlaşması üzerine yaşamını yitirdiği öğrenildi. Keleşoğlu'nun cenazesi, 16 Ocak Cuma günü Mürşitpınar Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Konya Musalla Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

TÜRKİYE'NİN FABRİKA ZENGİNİ PATRONLARI KİM? TIKLAYIN!

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU'NDAN TAZİYE TELEFONU
Başbakan Ahmet Davutoğlu, hayatını kaybeden hayırsever işadamı, Selçuk Ecza Deposu'nun kurucusu Ahmet Keleşoğlu'nun yakınlarını arayarak taziyelerini iletti. Başbakanlık Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Davutoğlu, tansiyon rahatsızlığı bulunan ve yaklaşık iki aydır tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Keleşoğlu'nun yakınlarını telefonla arayarak, başsağlığı diledi.

Davutoğlu, ayrıca Twitter hesabından "Konya'nın yetiştirdiği önemli hayırseverlerden Ahmet Keleşoğlu'nun vefatını büyük üzüntü ile öğrendim. Muhterem Keleşoğlu'na Allah'tan rahmet diliyor tüm sevenlerine taziyelerimi iletiyorum" mesajını paylaştı.

AHMET KELEŞOĞLU KİMDİR?

1924 yılında Ermenek'te doğan Keleşoğlu, babasının teşvikleriyle küçük yaşta ticarete girdi. Daha sonra kayınbiraderi Nevzat Karpuzcu ile Konya'da Selçuk Ecza Deposu adında ilaç dağıtım firması kurdu. Keleşoğlu 1980 yılına kadar sadece ecza depoculuğu alanında faaliyet gösterirken 1980'de İbrahim Ethem Ulagay İlaç Sanayi T.A.Ş'e ortak olduktan sonra Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlenerek sanayici sıfatı ile de çalışmalarını sürdürdü.

Keleşoğlu'nun eğitim alanındaki bağış ve destekleriyle Üsküdar'da Anadolu Lisesi ve Spor Salonu, Hafize Özal İlköğretim Okulu'nun 40 derslikli ek binası, spor salonu, Ahmet-Nezahat Keleşoğlu İlköğretim Okulları faaliyete geçti. Necmettin Erbakan Üniversitesine bağlı eğitim fakültesinin yeniden tüm binalarını yaptırdı ve fakülteye ismi verildi. Eğitim, sağlık ve kültür alanlarında hizmet verecek Nezahat-Ahmet Keleşoğlu Vakfı'nı kurdu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz