Yöneticilerin sağlık reçetesi

Sağlıklı yaşam, farklı bir anlayış biçimi ve bütünsel bir yaklaşım gerektiriyor...

6.10.2016 11:59:470
Paylaş Tweet Paylaş
Yöneticilerin sağlık reçetesi
Yöneticilerin sağlıklı ve fit olmak için yaptıkları sporları birçok kez Capital sayfalarında sizlerle paylaştık. Ancak sağlıklı bir yaşam için tek başına spor yeterli değil. Beslenme alışkanları ve stresten uzaklaşmak da sağlık için olmazsa olmazlardan… Örneğin Zorlu Holding’in CEO’su Ömer Yüngül, beslenme alışkanlıklarını düzenlemenin yanı sıra “Kendime iyi davranıyorum” diyerek stresi hayatının olabildiğince dışında tuttuğunu söylüyor. Balık eti ve sebze tercih etmek, zeytinyağı kullanımını artırmak, şeker ve beyaz ekmeği hayatlarından çıkarmak yöneticilerin beslenme alışkanlıklarının genelini oluşturuyor. Bunların dışında konuştuğumuz isimlerin büyük bir kısmı su tüketimine özenle dikkat ediyor ve suyu limonla tüketiyor. Limonun dışında tarçın ve ceviz de suyun içine katılan besinler arasında yer alıyor. İşte CEO’ların sağlıklı yaşam reçetelerinin ayrıntıları…
“KENDİME İYİ DAVRANIYORUM”
Zorlu Holding’in CEO’su Ömer Yüngül, sağlıklı yaşamın sadece yeme-içmeden ibaret olmadığını düşünüyor. İnsanların sağlıksız yaşam sürmesinin temelinde stres, mutsuzluk ve gerginliğin yattığını ifade ediyor ve stressiz yaşamanın formüllerini şöyle anlatıyor: “Biz iyi olmadığımızda ne iş iyi olacak ne ailemiz ne de hayattaki diğer şeyler… Ben de negatif ortamlardan uzak durduğum gibi etrafımda negatif ortamların oluşmasına izin vermiyorum. Stresimi boyama kitaplarıyla atıyorum. Oldukça iyi bir boyama kitabı ve boya kalemi koleksiyonum var. Etrafıma baktığımda çoğu insanın sağlıksız yaşam sürmesinin temelinde stres, mutsuzluk ve hobi edinememenin getirdiği gerginlik var. Üstüne sağlıksız beslenme eklenince hastalıklar peşinden geliyor. Bu inançla sağlıklı, kaliteli ve kendime iyi davrandığım bir yaşam biçimi için gayret sarf ediyorum.”
“SPORU DETOKSLA DESTEKLİYORUM”
Sağlıklı yaşamı destekleyici yöntemlerin başında detoks programları geliyor. Son dönemlerde çok rağbet gören detoksu uygulayan isimlerden biri de Aras Kargo’nun yönetim kurulu başkanı ve CEO’su Evrim Aras. Diyetisyenin tavsiyesi üzerine detox programı uygulamaya başladığını ifade eden Aras, şunları söylüyor: “Detoks uyguladığım dönemlerde, vücudumun arındığını ve tazelendiğini hissediyorum. Ayrıca sporu da sağlıklı ve dengeli besinle desteklemek gerekiyor. Bunun dışında dengeli, hafif, proteinden kaçınmayan bir beslenmeyi de eksik etmiyorum.Mümkün olduğu kadar organik beslenmeye, sebze ve meyveleri mevsiminde tüketmeye gayret ediyorum”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz