Zorlu'nun helikopteri sert iniş yaptı!

Ünlü isadamı Ahmet Nazif Zorlu ve eşinin de içinde olduğu helikopter teknik arıza nedeniyle Aydın'da araziye sert iniş yaptı. Kaza sonrası 2 kişi hastaneye kaldırıldı.

30.04.2015 08:33:560
Paylaş Tweet Paylaş
Zorlu'nun helikopteri sert iniş yaptı!
Ahmet Nazif Zorlu'nun da içinde bulunduğu Zorlu Holding'e ait özel helikopterin, teknik arıza nedeniyle Karacasu ilçesinde araziye zorunlu ve sert bir iniş yaptığı, 2 kişinin kontrol amaçlı hastaneye götürüldüğü bildirildi. Edinilen bilgiye göre, gruba ait Yenice Mahallesi'ndeki su tesislerine kontrole giden Ahmet Nazif Zorlu'nun da içerisinde bulunduğu helikopter, ilk belirlemelere göre teknik arıza nedeniyle araziye iniş yapmak zorunda kaldı.

KONUT FİYATLARI EN ÇOK NEREDE ARTIYOR? TIKLAYIN!

Helikopterin yere sert inişi sonrası içerisinde bulunan 2 kişinin, kontrol amacıyla yakındaki hastaneye götürüldüğü öğrenildi. Aydın Valisi Erol Ayyıldız, helikopterin teknik arıza sonrası zorunlu iniş yaptığı bilgisinin kendisine ulaştığını belirterek, helikopterde aralarında Ahmet Zorlu'nun da bulunduğu 7 kişinin olduğunu öğrendiklerini söyledi. Helikopterdekilerin eşleriyle Zorlu Grubu'na ait su tesislerine kontrole gittikleri bilgisini veren Ayyıldız, sert iniş sonrası 2 kadının kontrol amaçlı hastaneye götürüldüğünü ifade etti.

ZORLU HOLDİNG'DEN AÇIKLAMA
Zorlu Holding'ten kazaya ilişkin bir açıklama geldi. Helikopterin teknik arıza nedeniyle "kontrollü iniş" yaptığı hatırlatılarak, şunlar kaydedildi: "Grubumuza bağlı havacılık şirketimiz Zorlu Air'e ait Bell-430 tipi helikopter, bugün saat 15.25'te Aydın'ın Karacasu ilçesinde teknik arıza nedeniyle kontrollü iniş yapmıştır. Helikopterde bulunan Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet Zorlu, misafirleri ve mürettebattan hiç kimse yaralanmamıştır ve sağlık durumlarında herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Yaşanan bu olaydan büyük üzüntü duyduğumuzu belirtir, herkese geçmiş olsun dileriz."


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz