"En önemli değerim: Ailem ve çalışma arkadaşlarım"

Saim Yüksel, iş hayatına 1984’te dekorasyon sektöründe çırak olarak başlıyor. Kalfalık ve ustalık derken 2001 yılında Paşa Alçı’yı kuran Yüksel’in iş hayatındaki en önemli dönüm noktası ise 2008’de gerçekleşiyor. Paşa Söve ile birlikte kendi imalathanelerini kurduklarını ve yola Paşa Yapı olarak devam ettiklerini belirten Yüksel, “Daha önceleri müşteriye karşı siparişleri yetiştirmekte zorluklar yaşarken Paşa Söve ile bu sorun ortadan kalkmış oldu. İsmimizin değeri kat be kat arttı” diyor. Şirketin başarısında ekiplerinin önemli payının altını çizen Yüksel, kimseyi “eleman” olarak görmediklerini belirtiyor. Başarılarının sırrını bu yaklaşım sayesinde tüm çalışanların şirketi kendi işi gibi sahiplenmesi olarak açıklıyor.

9.09.2015 15:33:470
Paylaş Tweet Paylaş
"En önemli değerim: Ailem ve çalışma arkadaşlarım"
Paşa Yapı, 2001 yılında kurulan ve dekorasyon sektöründe faaliyet gösteren bir firma. Dış mekan ve iç mekanda anahtar teslim işler yapan firma, dekorasyon denilince akla gelen her türlü faaliyeti profesyonel olarak gerçekleştiriyor. Paşa Yapı’nın kurucusu Saim Yüksel ise bu işlere çırak olarak çekirdekten başlamış bir isim. Hayatta yaptığı en önemli işlerden birinin Paşa Yapı’yı kurmak olduğunu ifade eden Yüksel, “Böylece sadece kendimizin ekmek yediği değil, insanlara da ekmek yediren bir işleyişin adımlarını atmış olduk” diyor. Dekorasyon sektöründe en önemli hususlardan birisinin işe sahip çıkmak ve benimsemek olduğunun altını çizen Yüksel, iş ahlakının ve disiplinin de kendileri için çok önemli olduğunu vurguluyor. Yüksel, ekonomideki genel gidişata ilişkin olarak ise en büyük problemin yaşanan iyi gidişin halka yansımaması olduğunu belirtiyor. Yüksel, yaşanan refahın bankalara bağlı olarak yaşandığı görüşünü savunuyor. 

Paşa Alçı’nın kuruluş hikayesini anlatır mısınız? 
Fikir nasıl ortaya çıktı ve süreç nasıl gelişti? 1984’te çırak olarak başladığım bu sektördeki amacım kendimi geliştirip bu işin erbabı olmaktı. Nitekim çıraklıktan sonra kalfalık ve ustalık dönemlerini geçirerek bu işlerin içerisinde yoğruldum. 2001 yılına geldiğimizde sektöründe önemli bir yere sahip olduğumuzu gördük ve Paşa Alçı Dekorasyon adlı şirketimizi kurduk. Böylece sadece kendimizin ekmek yediği değil, insanlara da ekmek yediren bir işleyişin adımlarını atmış olduk.
Paşa Alçı’dan Paşa Yapı’ya dönüşüm ne zaman ve nasıl oldu?
Paşa Alçı olarak faaliyetimizi devam ettirirken sektördeki bazı açıklıkları fark edip gelişimimizi bu yöne kaydırmayı hedefledik. Yıllardır birçok firmaya bölge bayiliği yapmış olan firmamız, imalatı da kendi bünyesine alarak önemli bir adım attı. Bu doğrultuda 2008 yılında Paşa Söve’yi faaliyete sokarak Paşa Yapı olarak devam etmeyi uygun gördük. Paşa Yapı olarak kendi söve imalathanemizi kurmamız, müşteriye hızlı ve kolay çözüm sunmakta ve zamanında malzeme tedarik etmekte önemli bir basamak oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz