"Bilinirlik oranımız yüzde 100"

Doğa Koleji CEO’su Uğur Gazanker, sorularımızı yanıtladı.

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Bilinirlik oranımız yüzde 100
Doğa Koleji, eğitim sektöründe son yıllarda en hızlı yol alan kurumlardan. 100’e yakın kampüs ve 30 bini aşkın öğrenciye sahip olduklarını kaydeden Doğa Koleji CEO’su Uğur Gazanker, CRM çalışmaların da ciddi bir ekiple yola çıktıklarını belirtiyor. Velilerin çocuklarının eğitimine gösterdiği hassasiyetin bilincinde olduklarını ifade eden gazanker, bu hassasiyete cevap verebilmek için velilerin internet üzerinden her türlü veriye ulaşabilecekleri edusoft sistemini geliştirdiklerini söylüyor. Gazanker, yaptıkları çalışmalarla eğitim sektöründeki bilinirliklerini de yüzde 100 gibi bir rakama ulaştırmayı başardıklarına dikkat çekiyor.

CRM uygulamaları eğitim sektöründe ürünün birey olması nedeniyle diğer sektörlerden çok daha farklı konumlanıyor. Kendileri için en etkili CRM uygulamasının her alanda başarılı, girişimci ve kendine güvenen bireyler yetiştirmek olduğunu anlatan Doğa Koleji CEO’su Uğur Gazanker, bunun aynı zamanda en önemli ilkeleri olduğunun altını çiziyor. Elde ettikleri başarılarının sonuçlarının araştırma şirketlerinin çalışmalarında da görüldüğünü ifade eden Gazanker, en yakın rakiplerinden 2.5 kat yüksek bilinirliğe sahip olduklarını vurguluyor.

Eğitim sektöründe CRM'in önemi nedir? Diğer sektörlerle farklılaştığı noktalar var mı?
Eğitim, diğer hiçbir sektöre benzemez. Zira, eğitim sektöründe ürün, bireydir. Eğer topluma ve geleceğe birey
yetiştiriyorsamz müşteriniz değil, veliniz ve öğrenciniz vardır. Ebeveynler, en değerli varlıklarını size emanet eder. Sizin göreviniz de anne-babaların en değerlilerini kendine güvenen, dünyaya açılmaya hazır, vizyonu geniş bireyler olarak yetiştirmektir. Bu nedenle CRM, eğitim sektöründe diğer sektörlerden çok daha farklı konumlanır. Bizim için en etkili CRM uygulaması, her alanda başarılı, girişimci, kendine güvenen bireyler yetiştirmektir. Bu ilke, kurulduğumuz ilk günden bu yana Doğa’nın doğasında olan bir ilkeydi. Mutlu çocuk, başarılı çocuk demektir. Başarılı çocuk da mutlu veli demektir.

Doğa Koleji ne zamandan bu yana CRM uygulamaları yapıyor?
Doğa Koleji olarak velilerimizin çocuklarının eğitimine gösterdiği hassasiyetin bilincindeyiz. Velilerimizin bu hassasiyetine cevap verebilmek için Edusoft’u geliştirdik. Edusoft, velinin okula açılan penceresidir. Doğa Koleji web sitesi üzerinden uygulamaya konan Edusoft ile velilerimiz çocuklarının ders programları, sınıf içerisinde yapılan etkinlikleri, sınav sonuçları, ayrıntılı karne raporları, yazılı tarihleri ve devamsızlık bilgileri gibi eğitim süreçlerimizle ilgili her veriye rahatlıkla ulaşabilir. Öğretmenlerimizin ve yöneticilerimizin de kullandığı Edusoft sistemi öğrenci, öğretmen ve veli arasında bir bilgilendirme köprüsü olarak hizmet veren oldukça etkili bir iletişim kanalı. Velilerimiz ayrıca merak ettikleri tüm sorulara bu sistem üzerinden öğretmenler ile yaptıkları yazışmalar aracılığıyla da cevap bulabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz