Borsa İstanbul'a vekaleten atama

Borsa İstanbul Genel Müdürlüğü görevinden milletvekili aday adaylığı için istifa eden Turhan'ın yerine Borsa İstanbul Genel Müdür Yardımcısı ve CFO'su Zafer vekaleten atandı

12 ŞUBAT, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Borsa İstanbul'a vekaleten atama
Borsa İstanbul'dan yapılan açıklamaya göre, İbrahim Turhan'ın 25. Dönem Milletvekili aday adaylığı için görevinden 10 Şubat'ta  istifa etmesinin ardından, Borsa İstanbul Yönetim Kurulu, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Osman Akyüz başkanlığında toplandı. 

Toplantıda, Borsa İstanbul Genel Müdürlüğü'ne vekaleten görev yapmak üzere Borsa İstanbul Genel Müdür Yardımcısı ve CFO'su olan Hüseyin Zafer'in atanmasına karar verildi.

İŞ HAYATINDA BUNLARI YAPMAYIN! TIKLAYIN!

HÜSEYİN ZAFER KİMDİR?
Hüseyin Zafer, Hacettepe Üniversitesi Matematiksel Ekonomi Bölümü’nü 1980 yılında birincilikle, Northeastern University Boston'da Para ve Finans alanında Master (MA) programını yine birincilikle tamamladı. 1981 yılında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Kambiyo Genel Müdürlüğü’nde çalışmaya başlayan Hüseyin Zafer, daha sonra aynı kurumda Genel Sekreterlik, Bankacılık ve Finansal Kuruluşların Gözetim ve Denetimi alanlarında çalıştı. 

Zafer, 1994-1998 yılları arasında Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun kuruluşunda görev aldı ve Hazine ve Fon Yönetiminden de sorumlu Muhasebe Müdürlüğü görevinde bulundu. 1998-2001 yılları arasında yine Merkez Bankası bünyesinde kurulan İstatistik Genel Müdürlüğünde Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 

2001-2004 yılları arasında Merkez Bankası'nın New York Temsilciliği görevinde bulunan, 2004-2008 yılları arasında Danışman olarak çalışan Hüseyin Zafer, Ocak 2009-Mayıs 2012 yılları arasında İletişim ve Dış İlişkiler Genel Müdürü, Mayıs 2012-Nisan 2013 yılları arasında ise İstatistik Genel Müdürü olarak görev yaptı.

Borsa İstanbul'da Mayıs 2013'te göreve başlayan Hüseyin Zafer, 1 Ağustos 2013’ten itibaren Genel Müdür Yardımcılığı ve CFO görevini üstlendi. Zafer, Muhasebe ve Finansman, Destek Hizmetleri, Kurumsal İletişim, İnsan Kaynakları ile Stratejik Planlama ve Yatırımcı İlişkileri Bölümlerinden de sorumluydu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz