Borsa İstanbul'da istifa!

Borsa İstanbul Genel Müdürü İbrahim Turhan 7 Haziran'da yapılacak olan seçimlerde milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti.

11.02.2015 14:02:070
Paylaş Tweet Paylaş
Borsa İstanbul'da istifa!
Borsa İstanbul Başkanı İbrahim Turhan milletvekili adaylığı için istifa etti. Turhan 7 Haziran'da yapılacak olan seçimlerde milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti. İbrahim Turhan, Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olarak görev yapmaktaydı.

SON 7 YILIN REKORU! TIKLAYIN!

İBRAHİM TURHAN KİMDİR?

1968 yılında İzmir'de doğan Turhan Orta öğrenimini Galatasaray Lisesi'nde 1987 yılında birincilikle tamamladı ve aynı yıl Boğaziçi Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme Bölümünü birincilikle kazandı. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Uluslararası Bankacılık yüksek lisansını "Kamu Kesimi Açıklarının Makroekonomik Sonuçları ve Türkiye'de Bankacılık Kesimi Üzerinde Etkileri" konulu tez ile, Bankacılık doktorasını da "Finansal Krizler ve Reel Sektör Üzerindeki Etkileri: Türkiye Örneği" konulu tez ile tamamlayan Turhan, bu dönemde aynı kurumda öğretim elemanı olarak görev yaptı.

2012 yılının ocak ayında İMKB başkanı olarak atanan M. İbrahim Turhan, 5 Nisan 2013 tarihinden itibaren de Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olarak görev yapmaktaydı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz