"Büyük 1 sektöre daha gireceğiz"

Önümüzdeki 5 yılda bir büyük sektöre daha girceğiz” diye konuşan Kibar Holding’in yeni CEO’su Tamer Saka, ajandasını, çalışmalarını anlattı.

3 AĞUSTOS, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Büyük 1 sektöre daha gireceğiz
2011’de Kibar Holding’e katılanTamer Saka, bu yılın başında CEO’luk koltuğuna oturdu. Deneyimli yönetici, holdingin 3 yıldır yeniden yapılanma sürecinden geçtiğini söylüyor. “Metal ve otomotivin yanına büyük bir sektör koymak istiyoruz” diyen yönetici, bunun için birkaç tane aday sektörleri olduğuna dikkat çekiyor.

Saka, “Hangisi olacağına karar vermedik. Hizmet sektörü daha akla yatkın olanı ama net değil. Perakendeyi, enerjide farklı alanları ve atık geri dönüşüm sektörlerini inceliyoruz” diye konuşuyor.

Tamer Saka, Kibar Holding’in ilk profesyonel CEO’su. 2014 başında grubun kaptan köşküne oturan Saka, 2011’de Kibar Holding’e katılmıştı.

Sabancı Holding’deyken Türkiye’nin ilk risk yönetiminden sorumlu başkanı olarak tanıdığımız Saka, son olarak Kibar Holding’de otomotiv grup başkanı olarak görev yapıyordu. “Kurumsallaşma hedefiyle yola çıkmıştık. Bu amaçla gruba katılmıştım” diye konuşan Saka, Kibar Holding’in 3 yıldır bir yeniden yapılanma sürecinden geçtiğini belirtiyor.

Yeni CEO’nun ajandası ise bir hayli yoğun. Bir yandan çok sıkı işbirliğinde oldukları Koreli ortaklarla sürekli toplantılar yaparken diğer yandan gruptaki yeniden yapılanmayı yönetiyor.

Öte yandan ise holdingin geleceğine yön verecek strateji ekibine liderlik ediyor. “Kibar Holding olarak ciromuzun yüzde 75’i metal ve otomotiv sektörlerinden geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz