Çıkışı olmayan hiçbir işe girmiyoruz

Özcan Tahincioğlu’yla son 10 yılda gerçekleştirdikleri büyük dönüşümü ve yeni yatırım planlarını konuştuk.

10.08.2014 22:30:500
Paylaş Tweet Paylaş
Çıkışı olmayan hiçbir işe girmiyoruz
Kent Gıda’yı sattıktan sonra sanayiden çıkan Tahincioğlu Holding, stratejik görüp girdiği 3 sektörden 2’sinde aradığını bulamadı. Sadece gayrimenkulde hedeflerini gerçekleştirip 1 milyar dolarlık büyüklüğe ulaştı.

10 yılda Türkiye’de ofis pazarının lideri olduklarını söyleyen Tahincioğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, gayrimenkulde en büyük ilk 3 oyuncu arasına girmeyi hedeflediklerini söylüyor.

Holdingi hissedar değeri yaratmaya odaklı bir fon yaklaşımıyla yönettiklerini söyleyen Tahincioğlu, bu 3 ana sektörün dışındaki “diğer” kategorisindeki restoran, bilgi teknolojileri gibi işlerinin de hızlı büyüme gösterdiğine dikkat çekiyor. Özcan Tahincioğlu, Tahincioğlu Holding’in yönetim kurulu başkanı ve kurumdaki

Oson 10 yıldaki büyük dönüşümün mimarı. Geçen yıl vefat eden babası Yakup Tahincioğlu’nun kurduğu Kent Gıda’yı CadburySchweppes’e sattıktan sonra holdingin yönünü gıdadan gayrimenkule çevirdi.

58 yıllık holdingi sanayiden tamamen çıkarıp yatırım odaklı yapıya dönüştüren Tahincioğlu, kendine gayrimenkulün dışında enerji ve tarım olmak üzere 2 stratejik sektör daha belirledi. Bu sayede holdingin cirosunu 2,5 milyar dolara yükseltti. Tahincioğlu, son 10 yılda en hızlı büyümeyi ise eskiden beri faaliyet gösterdikleri ancak son 10 yılda stratejik baktıkları gayrimenkulde kazandığını söylüyor.

Diğer stratejik sektörleri tarım ve enerjide ise aynı başarıyı elde edemediklerini anlatıyor ve “Enerji gibi regüle olan pazarlarda esnek olamadığımız için başarılı olamadık” diyor. Yatırım fonu mantığıyla çalıştıklarını söyleyen Tahincioğlu, en önemli büyüme hedeflerinin gayrimenkulde olduğunu söylüyor. Özcan Tahincioğlu’yla son 10 yılda gerçekleştirdikleri büyük dönüşümü ve yeni yatırım planlarını konuştuk:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz