"Dubaili dev Türkiye pazarına girdi!"

Dubai merkezli Al-Futtaim Grubu Türkiye'de sigorta pazarına girdi. Türkiye'de poliçe düzenlemeye başlayan şirket, ilk 5 ayda 8 milyon liralık prim üretimi gerçekleştirirdi.

26 MART, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Dubaili dev Türkiye pazarına girdi!
Merkezi Dubai'de bulunan Al-Futtaim Grubu Üst Yöneticisi (CEO) Omar Abdulla Al Futtaim, "Fırsatları değerlendirme konusunda bir sıkıntımız yok. Dünya çapında büyük bir şirketiz. Bu bağlamda Türkiye'de de farklı sektörlerde fırsatlar görürsek bunları değerlendirmeye hazırız" dedi.

MOODY'S TÜRK BANKALARI İÇİN NE DEDİ? TIKLAYIN!

PRİM ÜRETİMİ 8 MİLYONU GEÇTİ

Al-Futtaim Grubu'nun sigorta şirketi Orient Sigorta'nın Türkiye pazarına girişi ve faaliyetlerine ilişkin düzenlenen basın toplantısında verilen bilgiye göre, geçen yıl ağustos ayı itibarıyla Türkiye'de poliçe düzenlemeye başlayan şirket, ilk 5 ayda 8,1 milyon liralık prim üretimi gerçekleştirirdi.

RADARLAR AÇIK

Grup CEO'su Omar Abdulla Al Futtaim toplantıda yaptığı konuşmada, Al-Futtaim Grubu'nun dünya genelinde 200 şirketten oluştuğunu, grubun 35 ülkede 42 bin çalışanıyla faaliyet gösterdiğini söyledi. Al Futtaim, Türkiye pazarının kendilerini heyecanlandırdığını belirterek, bu pazara girmekte geciktiklerini ifade etti. Türkiye'de yeni yatırımlar için radarlarının açık olduğunu dile getiren Al Futtaim, "Fırsatları değerlendirme konusunda bir sıkıntımız yok. Dünya çapında büyük bir şirketiz. Bu bağlamda Türkiye'de de farklı sektörlerde fırsatlar görürsek bunları değerlendirmeye hazırız" dedi.

NEDEN SIFIRDAN YATIRIM?

Türkiye'deki sigorta yatırımlarını, satın alma üzerinden değil, sıfırdan başlattıklarını anlatan Al Futtaim, portföy satın alma durumunda risklerin her zaman doğru hesaplanamadığını, bu nedenle Türkiye'de sıfırdan bir sigorta şirketi kurduklarını söyledi. Orient Sigorta Genel Müdürü Kurt Ebik ise, Türkiye'nin genç nüfus yapısının ve taşıdığı potansiyelin kendilerini pazara yönlendirdiğini belirterek, özellikle imalat sanayisini, KOBİ'leri ve genç girişimcileri desteklemeyi hedeflediklerini açıkladı.

Al-Futtaim Grubu'nun, Türkiye'de sigorta sektörünün geleceğinden çok umutlu olduğunu ifade eden Ebik, sektörün 2030 yılında 40 milyar dolarlık bir prim büyüklüğüne ulaşmasını tahmin ettiklerini söyledi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz