Hayalleri ne süslüyor?

Ödüller sadece bireylerin değil şirketlerin de hayalini süslüyor.

1.03.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Hayalleri ne süslüyor?
Şirketler de aldıkları ödüllerle rakiplerini geçmenin mutluluğunu yaşıyor. Ayrıca alınan her ödülün anlamı farklı. kimi tamamen manevi duyguları tatmin ederken, kimi şirkete yeni iş ve müşteri getiriyor. Ödüllü şirket olmak gibi gururlandıran bir gerçek de var... işte şirketlerin hayallerini süsleyen ödüller.

“6 ÖDÜL DAHA ALACAĞIZ”
AstraZeneca, Türkiye’de şirketin sosyal sorumluluk stratejisi kapsamında sürdürülebilir programlara imza atıyor. Tuvana Okuma İstekli Çocuklar Vakfı (TOÇEV) ve Milli Eğitim Bakanlığı ile 5 yıl süreyle ortak yürütülen “İlk Yardıma İlk Adım” programı bu örneklerin başında geliyor. AstraZeneca Türkiye, “İlk Yardıma İlk Adım” projesi ile KSS alanında dünyanın en prestijli ödülleri arasında kabul edilen “PR News 2010 CSR Awards”da finale kalarak ödüle layık görüldü. Dünyada büyük ilgi gören yarışmaya katılan birçok ülkeden yüzlerce projeyi geride bırakan AstraZeneca Türkiye, PR News 2010 CSR Awards’da 6 kurumun yer aldığı finalde onur ödülü de aldı. Proje ABD’de PR News Dergisi tarafından verilen CSR Awards Onur Ödülü’nü aldıktan sonra Global Peacock Küresel Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri’nde birinci oldu. Şirket ilaç ve eczacılık sektörü başarı ödülleri "Altın Havan 2011"de, "Sanayi-Eğitim" kategorisinde de ödüle layık görüldü. İletişim alanında ise Avrupa'nın en prestijli ödülü olan Avrupa Mükemmellik Ödülüne layık görüldü. Astrazeneca İletişim Müdürü Banu Onur, İlk Yardıma İlk Adım Programı’nın layık görüldüğü tüm ödülleri yeniden almak istediklerini söylüyor ve şöyle devam ediyor: “Şimdi TOÇEV’le birlikte gençlere yönelik yeni bir program üzerinde çalışıyoruz. Hedefimiz bir önceki dönemden daha başarılı olmak... Bu durumda en az 4 uluslararası ve 2 ulusal ödül almak istiyoruz.”

“EN İYİ TASARIMLARIN PEŞİNDE”
Bien Yapı Ürünleri, ödüllü tasarımcılarıyla her geçen gün daha büyük ödüllerin hayalini kuruyor. Bien Yapı Ürünleri Genel Müdürü Metin Savcı, “Büyüme hedeflerimizi gerçekleştirebilmemiz için tasarım gücümüzü ortaya koymak zorundayız. Bu yüzden özellikle Avrupa’daki tasarım yarışmalarını takip ediyoruz” diyor. Seramik sektöründe fark yaratmak için inovatif yaklaşımlara ve tasarımlara ihtiyaç olduğunu belirten Savcı, bu nedenle tasarım ödülleri için özel olarak çalıştıklarını ifade ediyor. Savcı, aldıkları ve hayallerindeki ödülleri şöyle dile getiriyor: “Geçen yıl, Avrupa Tasarım Kuruluşları Bürosu tarafından düzenlenen A’Design Awards yarışmasında, ‘Yapı Malzemeleri, Yapı Elemanları, Yapılar ve Sistemler Tasarım’ kategorilerinde ödül aldık.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz