Kritik eşiği atladık, liderler ligindeyiz

Serpil Timuray,U dönüşü planının sonuçlarını Capital’e anlattı.

1.08.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Kritik eşiği atladık, liderler ligindeyiz

Müşterilerimize bir adım mesafede olabilmek amacıyla dükkan mağaza dağılımımızı artırdık, 871 adet olan Vodafone cep merkezlerini 1,275 adete taşıdık. Pek çoğunun adresini değiştirdik ve yepyeni bir mağaza konseptiyle, farklı bir anlayışla ve tamamen eğitilmiş müşteri memnuniyetine odaklanmış 6 bin 700 kişilik kadroyla müşterilerimize hizmet veren satış dağıtım ağını da bu dönemde kurduk.

Capital: Mobil teknolojilerde büyüme nereden gelecek? Sizin planlarınız neler?
- Bugün mobil network, belki de dünyanın en büyük makinesi haline geliyor, Bugün dünyada dünya nüfusu kadar mobil bağlantı ve mobil abone var, Ve 2013 yılında dünyada yaklaşık 1 milyar akıllı telefon satılacağı öngörülüyor, Diğer taraftan makinelerin birbirleriyle iletişim kuracağı, haberleşeceği, veri paylaşabileceği çok farklı bir komünikasyon çağı bizi bekliyor, Öyle ki bu çağa mobil rönesans dönemi adını veren bir profesörümüz var. Mobil teknolojilerle şekillenecek bir yaşam biçimi bizi bekliyor. Gerek sosyal hayatımızda gerek iş hayatımızda yepyeni bir yaşam tarzı, iş yapma tarzı bizi bekliyor. Mobil teknolojiler muazzam bir transformasyon etkisini önümüzdeki dönemde sergiliyor olacak.

Capital: Yüzde 30 çok önemli bir eşik diyorsunuz. Bundan sonraki planınızdan bahseder misiniz? Yeni eşik ne olacak?
- Mobil rönesans döneminde Türkiye’nin mobil geleceğini şekillendiren bir operatör olmak istiyoruz. Bunun için de global olmanın avantajlarını daha fazla sergileyeceğiz. Özellikle kurumsal alandaki mobil data kullanımıyla ilgili yurtdışındaki uluslararası iş ortaklarımızla çok fazla deneyimimiz var. Bu deneyimlerin pek çoğunu Türkiye’deki kurumsal müşterilerimize aktarmaya başladık. Unilever ve Lipton ile yaptığımız çalışma, Ford ile yaptığımız çalışmalar var. Önümüzdeki dönemde kurumsal alanda makineler arası iletişim ve big data kullanımının kazandıracağı verimlilik ve yenilik örneklerini çoğaltacağız.

Capital: Pazar payıyla lideri geçme planınız var mı?
- Liderlikten sadece pazar payıyla liderliği kastetmiyoruz. Sadece pazar payı ile değil, Türkiye’de yaptığımız yatırımlarımız, kurduğumuz teknolojik tesislerimiz, yetkinliklerimiz ve insan kaynağımız ile liderler liginde bir operatörüz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz