Kritik eşiği atladık, liderler ligindeyiz

Serpil Timuray,U dönüşü planının sonuçlarını Capital’e anlattı.

1.08.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Kritik eşiği atladık, liderler ligindeyiz


Capital: “Liderler ligindeyiz” diyorsunuz. Bu yeni ligde vizyonunuz nedir?
- Bizim bu programa başlarken kendimize koyduğumuz hedef, müşteri memnuniyetinde ve en fazla tercih edilme oranında lider olmaktı. Bu liderliği 9 çeyrektir istikrarlı bir şekilde Türkiye’nin en çok tavsiye edilen operatörü olarak sürdürüyoruz. Liderlik, yenilik yapabilmek, öncü olabilmek, sektörün gelişmesine liderlik yapabilmeyi kapsıyor.

Vodafone’un 6 temel önceliği
1- Sosyal yaklaşımı ve rasyonel icraatı ile sözünü yerine getiren, güven duyulan marka olmak önceliğimiz.
2- Müşteri memnuniyetine odaklılık her zaman için vazgeçmeyeceğimiz bir konu olacak.
3- Türkiye’de dijital dönüşüme liderlik en önemli önceliğimiz olacak.
4- Gündemimizin bir başka önemli maddesini “glocal olmak” oluşturuyor.
5- Vodafone’un gündeminde sosyal iş modellerine destek olmak önemli yer tutuyor.
6- A Takımı adlı oluşumumuz var. Bu yetkinliklerimizle uluslararası çapta daha fazla Türk yöneticiyi yurtdışında görmek.

“MOBİL SEKTÖR DATAYLA KATLANARAK BÜYÜYECEK"
DATA 20’YE KATLANACAK
Geçtiğimiz dönemde mobil sektörün dünyada 1 milyar abone rakamına ulaşması 20 yılını aldı. 6 milyara ulaşması ise 10 yılda gerçekleşti. Mobil sektör data ile katlanarak büyüme dönemine girdi. Bununla ilgili çok değişik projeksiyonlar var. 2016 yılında data işinin bugünkünün yaklaşık 20 katına ulaşacağı tahmin ediliyor.
DATA SESİ GEÇECEK
Bütün projeksiyonlar datanın sesi geçeceğine yönelik yapılıyor. Bu sadece insanların data kullanımından kaynaklanmayacak. 50 milyar mobil cihaz bağlantısı olacak. Büyümeyi bu tetikliyor.
50 MİLYAR CİHAZA SİMKART
2020 yılında 50 milyar cihaz birbiriyle bağlantılı olacak. Evin içindeki buzdolabından arabaya veya bir kamyonun içindeki bir koliye kadar perakendeden lojistiğe aklınıza gelecek her alanda kullanılan makinelerin her birinde sim kart olacak. Ve bunlar bağlantılı bir şekilde bilgi alışverişi yapacak. Teknolojik dönüşüm bizi bekliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz