"Merkezinde müşteri olan bankacılık yapıyoruz"

Finansbank’ın 2014/6 aylık dönem itibariyle müşteri sayısının 14,3 milyona geldiğini söyleyen Erkin Aydın sorularımızı yanıtladı.

19 EKİM, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Merkezinde müşteri olan bankacılık yapıyoruz
Bankacılık sisteminde müşteriyle doğru iletişimin önemi her geçen yıl daha da artıyor ve bankalar rekabette bir adım önde olma yolunda mücadele ediyor. 2008 yılında merkezi müşteri ilişkileri yönetimine geçen Finansbank, tüm kampanya ve iletişimlerde müşteri ihtiyaçlarını göz önünde bulunduruyor.

Finansbank bireysel bankacılık ve ödeme sistemleri genel müdür yardımcısı erkin aydın, “merkezinde müşteri olan bankacılık yapıyoruz" diyor. Müşteri ilişkileri yönetimi, hemen her sektörde olduğu gibi bankacılık sektöründe de son yıllarda en çok önem verilen konuların başında geliyor. Ürün ve hizmetler, müşteri ihtiyaçları dikkate alınarak şekilleniyor, doğru zaman ve kanallar üzerinden müşteriye ulaşılıyor.

Müşteri memnuniyeti konusu yakından takip ediliyor. 2008 yılında 6,8 milyon müşterisi olan Finansbank, yine aynı yıl itibari ile merkezi müşteri ilişkileri yönetimine geçti, klasik CRM yetkinliklerine ek olarak, gerçek zamanlı teklifler de sunmaya başladı. Finansbank Bireysel Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Erkin Aydın, “Böylece müşterilerimizin anlık ihtiyaçlarına da cevap vermeye çalışıyoruz” diyor. Finansbank’ın 2014/6 aylık dönem itibariyle müşteri sayısının 14,3 milyona geldiğini söyleyen Aydın sorularımızı yanıtladı:

Finansbank için Müşteri İlişkileri Yönetimi’nin yeri-önemi nedir?
Müşterilerine klasik bankacılık hizmetlerinden fazlasını sunan Finansbank, Türkiye’nin finansçısı anlayışıyla çalışıyor. Finansbank kurulduğu günden bugüne “müşterisinin sorununu çözen, müşterisine yardımcı olan banka” olarak biliniyor ve tercih ediliyor. Bankamızın müşteri ilişkileri yönetimi de bu düşünceyle şekilleniyor. Biz Finansbank’ta, merkezinde müşteri olan bankacılık yapıyoruz.

CRM alanında bugüne kadar hangi önemli projeleri uyguladınız?
Finansbank’ta 2008 yılı itibari ile merkezi müşteri ilişkileri yönetimine geçildi ve müşterilerimizle belli kurallar çerçevesinde iletişim kurmaya başladık. Yaptığımız tüm kampanya ve iletişimlerde müşterilerimizin ihtiyaçlarını göz önünde bulunduruyoruz.

Merkezi müşteri ilişkileri yönetimi çerçevesinde müşterilerimizle değişik kanallarla iletişim kurarak teklifler sunuyor ve müşterilerimizin bu kanallardaki iletişim geçmişini ortak bir platformda takip edebiliyoruz. Sistemimiz klasik CRM yetkinliklerine ek olarak, gerçek zamanlı teklifler de sunuyor. Böylece müşterilerimizin anlık ihtiyaçlarına da cevap vermeye çalışıyoruz.

Alternatif dağıtım kanallarının kullanılması adına neler yapıyorsunuz?
Müşterilerimize şube dışı bankacılık için kullanacakları Internet Şubesi, Cep Şubesi, Kart İşlemlerim ve ATM kanallarımızla hızlı ve kolay bankacılık yapabilecekleri seçenekler sunuyoruz. Müşterilerimizin bu kanallardan aldıkları hizmetten memnuniyetlerini artırmak için değişen ihtiyaçları karşılayacak yatırımlar yapıyoruz. Bu bağlamda tüm kanallarımızda bu yıl içinde geliştirmelerimiz oldu. İnternet Şubemizde ve Cep Şubemizde TC Kimlik Numarası ile giriş kolaylığını getirdik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz