O ödülü unutamam

Türkiye'nin önde gelen iş insanlarına, şimdiye kadar aldıkları ödüller içinden en unutamadıklarını sorduk...

1.03.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
O ödülü unutamam


BANA NE KAZANDIRDI?
İNCI HOLDING YÖNETİM KURULU BAŞKANı Meral İnci
"MOTİVASYONUMUZ YÜKSELDİ
"
İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Meral İnci Zaim, aldığı son ödülün kendisi için çok anlamlı olduğunu söylüyor ve ekliyor: "Son aldığım 'İzmir'e Yön Veren 10 İsim' ödülü benim için çok önemli. İzmir'e yön veren 10 iş insanından biri seçildim. Capital ve Ekonomist dergileri tarafından 31 Ocak'ta İzmir'de düzenlenen törende ödülümü aldım. Açıkçası büyük onur duydum. Biz faaliyetlerimizde ve sosyal sorumluluk çalışmalarımızda şehrimize olan vefa borcumuzu hiç unutmadık. Bu topraklarda doğan bir yönetici ve İzmirli bir vatandaş olarak ödülün adının 'İzmir'e Yön Verenler' olması benim için çok anlamlı. Bu tarz ödüller bizleri daha büyük başarılar için motive ediyor."
"SOSYAL ÇALIŞMALAR HIZLANDI"
Hey Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Aynur Bektaş, Türkiye'nin önde gelen girişimci iş kadınlarından biri. Sadece işindeki başarıları nedeniyle değil, sivil toplum kuruluşlarındaki aktif görevleriyle ilgili olarak da çok sayıda ödüle sahip. Ama bunlardan birin anlamı daha farklı. "Çok ödül aldım fakat Schwab Vakfı'nın verdiği Sosyal Girişimcilik Ödülü benim için en önemlisi" diyen Aynur Bektaş, şunları söylüyor: "Bu ödülü 2008 yılında aldım. Uluslararası düzeyde verilen bir ödül. Sosyal alanlarda yapılan başarılı çalışmalara ilişkin veriliyor. Bu ödülü aldıktan sonra daha da motive oldum ve sosyal çalışmalarım daha hızlandı."
"TAKDİR GÖRMEK ONUR VERİCİ"
Software AG'nin Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Arıksoy ise en değerli ödüllerini ve bu ödülün hikayesini şöyle anlatıyor: "Barselona'daki 2011 Avrupa İş Ödülleri'nde aldığımız HSBC Yılın Uluslararası Büyüme Stratejisi ödülü bizim için çok önemli. Oldukça sıkı rekabetin yaşandığı bir kategoride aldığımız bu ödülle, 'iş süreçleri mükemmelliği' ürün portföyümüzün yüksek seviyedeki büyümesi ortaya konmuş oldu. Böylece şirketimizin odak noktasının üründen sürece kaydığını ve bunun da önemli bir büyümeye yol açtığını göstermiş olduk."

DİMES'İN İNOVASYON BAŞARISI
Dimes Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Ozan Diren, şimdiye kadar aldıkları ödül içinde en unutamadığının "yenilikçi ürün" ödülü olduğunu söylüyor. Diren, kazandıkları başarıyı ve hissettiklerini şöyle dile getiriyor: "2010 yılında Dimes Life Kırmızı Havuç & Şeftali Nektarı ürünümüzle dünyanın seçkin marka yarışmalarından biri olan Sial d'Or yarışmasında "Türkiye'nin En Yenilikçi Ürünü" ödülünü kazandık. Sial d'Or, 2 yılda bir düzenlenen Sial Gıda Fuarı çerçevesinde verilen ve 30 ülkenin jüri üyelerinin katıldığı bir yarışma. Geleneksel ödül töreni için Mayıs 2010 tarihinde jüri üyeleri Paris'te toplandı ve Dimes ülke dalında madalya kazandı. Tüm ödüller hepimiz için onur ve motivasyon kaynağı. Ama Dimes Life Kırmızı Havuç & Şeftali Nektarı'nın Türkiye'nin önde gelen şirketlerini geride bırakarak en yenilikçi ürün seçilmesi, ayrı bir mutluluk. Ayrıca Türkiye'de meyve suyu kategorisinde inovatif ürünler konusundaki liderliğimizi bu ödülle bir kez daha göstermiş olduk Ödüllerin özellikle insan kaynağı üzerinde çok büyük etkileri olduğunu düşünüyorum. İnsan kaynağımıza yaptıkları işin başarılı olduğunu üçüncü bir göz tarafından anlattığı için bu ödüllere değer veriyorum."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz