Ödüllü girişimciler ilham kaynağı oluyor

Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere’nin yarışmaya yönelik sorularımızı yanıtladı.

1.05.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Ödüllü girişimciler ilham kaynağı oluyor


Capital:
Türkiye'de kadın girişimciliğinin geleceğini nasıl görüyorsunuz?
- Kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının yapıcı çalışmaları sayesinde, kadın girişimciliğinin önü giderek açılıyor. Hızla gelişen internet teknolojileri, kadın girişimciler de dahil olmak üzere girişimciliği desteklemek ve girişimci sayısını artırmak için önemli bir kanal, Biz Garanti olarak, iş yapış modellerinin gitgide dijitalleşeceğine inanıyoruz. Bu değişime katkıda bulunmak ve Türkiye çapındaki tüm KOBİ’leri e-ticaret ile tanıştırmak amacıyla geçen yıl Google işbirliğiyle hayata geçirdiğimiz “İşinizi internete taşıyın” platformunu çok önemsiyoruz. Bu platformla KOBİ’lerin e-dönüşüm sürecine rehberlik ederek, rekabet gücünü artırmayı hedefliyoruz, 2006 yılından bu yana sürdürdüğümüz finansman, eğitim ve cesaretlendirme desteğimizi, içinde bulunduğumuz koşullara ayak uydurarak güncelliyor ve geliştiriyoruz. Özellikle yaptığımız anket ve araştırmalarda gördük ki kadın girişimcilerimizin en önemli ihtiyaçlarından biri bilgiye doğru kanaldan ulaşmak, Bu ihtiyaçtan yola çıkarak 2012 yılında başladığımız Kadın Girişimci Yönetici Okulu Eğitimleri’ni, iş sahibi kadınlarımızın girişimci ruhlarını daha da geliştirmesine, işlerini giderek büyütmesine ve uluslararası arenada rekabetçi güçlerini artırmasına destek olmak amacıyla Boğaziçi Üniversitesi’nin değerli akademisyenleriyle birlikte gerçekleştirmeye devam ediyoruz.

KADIN GİRİŞİMCİLERİMİZİ YARIŞMAYA DAVET EDİYORUZ"
İLHAM KAYNAĞI

Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması’nın bu yıl 7’ncisini gerçekleştiriyoruz. Yarışma, kadın girişimcilerin kendilerine olan inançlarının pekişmesini sağlarken dereceye girenler diğer kadın girişimciler için ilham kaynağı oluyor. Bu yarışma, her şeyden önce girişimci kadınların kendi başarılarının farkına varmasını sağlıyor, ortaya çıkan başarı hikayeleri yolun başındaki kadın girişimcilere yol gösteriyor. Kadınlarımızın motivasyon kazanmasının yanı sıra farklı iş ilişkileri geliştirmesine de zemin oluşturuyor.
YENİ KATEGORİ
Yarışmada bu yıl, “Türkiye’nin Kadın Girişimcisi”, “Gelecek Vadeden Kadın Girişimci” ve “Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimci” kategorilerinin yanı sıra “Türkiye’nin Kadın Sosyal Girişimcisi” de ödüllendirilecek. Yeni kategoriyle, bir sosyal sorunun veya ihtiyacın farkına vararak, girişimcilik anlayışıyla ürettiği çözümlerle, sosyal değişim yaratmayı hedefleyen adayların başarılarına ışık tutmayı amaçlıyoruz. Bu kapsamda, çevre, insan hakları, sağlık gibi alanlarda fayda yaratmak amacıyla sürdürülebilir iş fikirleri geliştiren girişimcileri, ayrı bir çerçevede değerlendirilecek ve destekleyeceğiz.
BÜYÜK DAVET
Yarışmaya, Türkiye’de yaşayan ve hakim ortak olduğu işletmenin yıllık cirosu 40 milyon TL’nin altında kalan tüm kadın girişimciler, geçen yıllarda başvuru yapmış olanlar da dahil www.kadingirisimciyarismasi.com adresinden, 31 Mayıs 2013 tarihine kadar başvurulabiliyor ya da aday gösterilebiliyor. Biz girişimci kadınlarımızın giderek hem daha fazla başarı hem de başarılarını seslendirecek cesaret ve özgüveni kazandığına inanıyoruz. Buradan hareketle bu yıl da yüksek sayıda başvuru bekliyoruz. Kadın girişimcilerimizi, her şeyden önce kendilerine olan inançlarını daha da güçlendirmeleri için yarışmaya davet ediyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz