Sıfır karbonla sektöre yol gösteriyoruz

Yatırım Finansman Genel Müdürü Şeniz Yarcan, gelecek yıllarda da çevreye karşı olan sosyal sorumluluklarını yerine getireceklerine dikkat çekiyor.

1.10.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Sıfır karbonla sektöre yol gösteriyoruz
Türkiye’nin sektöründe ilk aracı kurumu olan yatırım finansman, geçtiğimiz günlerde aracı kurumlar sektöründe bir ilke imza atarak Türkiye’nin ilk karbon nötr aracı kurumu oldu. Yatırımı yalnızca varlıkların artırılmasıyla sınırlı görmeyen yatırım finansman, geleceğe ve doğaya yaptığı yatırımla sektöründe farklılaşırken, uyandırdığı farkındalıkla da yatırımcılarından olumlu geri dönüşler alıyor Türkiye’nin ilk aracı kurumu olan Yatırım Finansman, geçtiğimiz günlerde aracı kurumlar sektöründe bir ilke imza attı. Sür dürülebilirlik alanındaki iştiraki Escarus ile 2011 yılından bugüne gerçekleştirdiği istikrarlı çalışmalar sonucunda sera gazı ölçümlemelerini tamamlayarak Türkiye’nin ilk karbon nötr aracı kurumu olan Yatırım Finansman, karbon salınımını sıfırlamış oldu. Sürdürülebilirlik kavramının sadece bir ya da birkaç sektöre mal edilemeyeceğini, her şirketin bu alanda bir şey yapmak zorunda olduğunu söyleyen Yatırım Finansman Genel Müdürü Şeniz Yarcan, gelecek yıllarda da çevreye karşı olan sosyal sorumluluklarını yerine getireceklerine dikkat çekiyor. Yarcan, sürdürülebilirlik hakkındaki diğer sorularımızı şöyle yanıtlıyor:

Yatırım Finansmanhn sektördeki yerinden ve yıl sonu hedeflerinden bahsedebilir misiniz ?
Türkiye’nin ilk aracı kurumu olan Yatırım Finansman, Türkiye Iş Bankası ve Türkiye Sınai Kalkınma Bankası ’nm (TSKB) öncülüğünde 15 Ekim 1976 tarihinde kuruldu. Yatırım Finansman, yurtiçi ve yurtdışından geniş bir yatırımcı kitlesine sahipken, sermaye piyasası aracılığı alanında dünya standartlarında, güvenilir ve hızlı hizmet sunuyor. Sektörde birçok ilki gerçekleştiren kurumumuz güçlü ortaklık yapısı ve sermayesi ile ulusal ve uluslararası arenadaki saygın konumunu koruyor. Öncü ve referans kurum olma kararlılığıyla faaliyetlerine yön veren şirketimiz, 2012 yılında etik değerlere bağlı ve objektif bilgiye dayanan hizmet anlayışını değişmez kılmaya odaklı, rekabetçi özelliklerini güçlendiren, çevre duyarlılığını da gözeterek müşteri, çalışan ve hissedar memnuniyetini en üst düzeye çıkartma hedefini ileri taşıyan bir dönüşüm projesini hayata geçirdi. Bu vizyonla da çalışmalarına devam ediyor.

Sürdürülebilirlik stratejisi Yatırım Finansman’da ne zaman başlatıldı? Ana stratejinizin özünde neler bulunuyor?
Yatırım Finansman olarak sürdürülebilirlik konusunda faaliyet gösteren iştirakimiz Escarus ile ilk karbon çalışmalarımıza 2011 yılında başladık.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz