Tüketicinin verdiği ödülleri almanın grurunu yaşıyoruz

Ar-Yıldız Genel Müdürü Yalım Yönter, tüketicilerin güvenini kazanma yolculuğunu ve aldığı ödülleri anlatıyor...

1.03.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Tüketicinin verdiği ödülleri almanın grurunu yaşıyoruz
Mutfak gereçleri alanında 60 yılı aşkın süredir var olan Ar-Yıldız, son yıllarda aldığı ödüllerle dikkat çekiyor. Şirket 2010, 2011 ve 2013 Tüketici Kalite Ödüllerini aldı. Ayrıca Ar-Yıldız’ın kalitesi Avrupa’da da “2011 European Union Quality Awards/2011 Avrupa Kalite Ödülleri" ile tescillendi. Ar- Yıldız Genel Müdürü Yalım Yönter, bugüne kadar personel eğitimine verdikleri önem ve 'Dost Canl��sı' marka kimlikleriyle tüketici gözünde değer kazandıklarını söylüyor. Yönter ayrıca, “Hedef kitlenin zevk ve kalite anlayışına seslenerek güven kazandık. Bu güveni 2010, 2011 ve 2013 yıllarında üst üste aldığımız ‘tüketici kalite ödülü’yle taçlandırdık” diye konuşuyor. Mutfak gereçleri alanında 60 yılı aşkın süredir var olan Ar-Yıldız, son yıllarda aldığı ödüllerle dikkat çekiyor. Şirket müşteri ve verimlilik odaklı bir yönetim anlayışıyla çalışmalarını sürdürüyor. Ar-Yıldız Genel Müdürü Yalım Yönter, bugüne kadar personel eğitimine verdikleri önem ve 'dost canlısı' marka kimlikleriyle tüketici gözünde değer kazandıklarını söylüyor. Yönter ayrıca, “Hedef kitle profilinin zevk ve kalite anlayışına seslenerek güven kazandık. Bu güveni 2010, 2011 ve 2013 yıllarında üst üste aldığımız ‘Tüketici Kalite Ödülü’yle taçlandırdık” diye konuşuyor. Üretmeyi ve üretimde liderliği başarının temel kaynağı olarak gördüklerini ifade eden Yönter, şöyle devam ediyor: “Kalite ve güven İkilisinden hiçbir zaman ödün vermeden çalıştık. Üretim kalitemizin ve kullandığımız teknolojinin gücünün dünya standartlarına uygunluğunu Avrupa Kalite Ödülleri (2011 European Union Quality Awards/2011)" ile tescillenmesinin gururunu yaşıyoruz.” Ar-Yıldız’ın ödül karnesine baktığımızda markanın 2010 yılında ilk tüketici ödülünü aldığını görüyoruz. Ardından 2011 ve 2013 yılı tüketici kalite ödülleri de Ar-Yıldız’ın oldu. 1948’de Tahtakale’de başlayan hikaye, bugün Türkiye’nin en güvenilir markalarından birinin başarı öyküsüne dönüştü. Şirketin genel müdürü Yalım Yönter, “Tüketici kalite ödülünün önemi çok büyük. Çünkü nihai tüketicinin oylarıyla alındı. Kalitemizi ve marka bilinirliğimizi bu ödüllerle her yıl bir kez daha tescilliyoruz” diye konuşuyor. Ar-Yıldız Genel Müdürü Yalım Yönter, tüketicilerin güvenini kazanma yolculuğunu ve aldığı ödülleri şöyle anlatıyor:

Ar-Yıldız olarak bu zaman kadar hangi ödülleri aldınız? Şirketin aldığı ilk ve en önemli ödül neydi? O dönem için önemini anlatmak mümkün mü?

2010 yılında ilk tüketici kalite ödülümüzü aldık. Bizim için önemi nihai tüketicinin oylarıyla alınmış bir ödül olması. Ayrıca bu ödülle marka bilinirliğimizi ve Ar-Yıldız kalitesini bir kere daha tescilletmiş olduk. 2010’dan sonra 2011 ve 2013 yıllarında da Tüketici Kalite Ödülü’nün sahibi olduk.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz