Sırrı mükemmel deneyime odaklanmak

NG Hotels Turizm Koordinatörü Kamil Berk, “Özellikle ödül alabilmek için bir strateji izlemek yerine misafirlerimize mükemmel deneyimler yaşatma amacına odaklanmış durumdayız, bu çalışmalarımız beraberinde ödülleri getiriyor” diyor.

18.06.2014 22:19:380
Paylaş Tweet Paylaş
Sırrı mükemmel deneyime odaklanmak
NG Hotels Turizm Grubu, grubun ilk 5 yıldızlı projesi olan ng güral sapanca oteliyle pek çok ödül aldı. Ayrıca geçtiğimiz yıl yüzde 41 gibi etkileyici bir büyümeye ulaştı. NG Hotels Turizm Koordinatörü Kamil Berk, “özellikle ödül alabilmek için bir strateji izlemek yerine misafirlerimize mükemmel deneyimler yaşatma amacına odaklanmış durumdayız, bu çalışmalarımız beraberinde ödülleri getiriyor” diyor.

Kütahya Seramik ve Kütahya Porselen’in de sahibi olan Güral Ailesi, yaklaşık beş yıl once girdiği turizm sektöründe NG Hotels markasıyla başarılı bir tablo çiziyor. 2013  yılında 2012 yılına göre yüzde 41 büyüyen NG Hotels Turizm Grubu, ilk 5 yıldızlı projesi olan NG Güral Sapanca oteliyle pek çok ödül aldı.

NG Güral Sapanca’nın Türkiye’nin yedi kalite belgesine sahip ilk ve tek 5 yıldızlı oteli olduğunu söyleyen NG Hotels Turizm Koordinatörü Kamil Berk, “Özellikle ödül alabilmek için bir strateji izlemek yerine misafirlerimize mükemmel deneyimler yaşatma amacına odaklanmış durumdayız, bu çalışmalarımız beraberinde ödülleri getiriyor” diyor.

Personelin eğitimine her yıl önemli miktarda maddi kaynak ve zaman ayırdıklarını söyleyen Berk, bu sayede hizmet kalitesini üst seviyede tutarak geliştirdiklerini vurguluyor.

Sizin için özel önemi olan bir ödül var mı?
Bizim için aldığımız tüm ödüller çok özel. Aldığımız ödülleri birbirinden ayırmamız mümkün değil.

Ödül almak şirketiniz için ne ifade ediyor?
NG Hotels olarak kalite, insan kaynakları ve pazarlama alanlarında ciddi yatırımlar yapan; bu konulara çok önem veren bir grubuz. Almış olduğumuz ödüller sürekli daha ileri seviyeye taşımaya çalıştığımız hizmet kalitesinde doğru yolda olduğumuzun en önemli ifadesi bizim için.~

Aldığınız ödüllerin size ne gibi katkıları oluyor?
Ödüllerin işimize en önemli katkısının çalışanlarımıza ve yönetim ekibimize sağladığı motivasyon olduğunu belirtebiliriz. Ödüller ekibimizi her zaman daha iyiye ulaşmak için motive ediyor.

Bu ödüllerle şirketinizin hangi gücü ortaya çıktı?
Almış olduğumuz ödüller, hizmet kalitemize yaptığımız yatırımların, karşılığını aldığını bize gösteriyor. Eğitim ve kalite konularında sahip olduğumuz gücü bu ödüllerle pekiştiriyoruz.

Personelimizin eğitimine her yıl önemli miktarda maddi kaynak ve zaman ayırmaktayız, bu sayede hizmet kalitemizi üst seviyede tutabiliyor ve her geçen yıl daha da geliştiriyoruz. NG Güral Sapanca otelimizin Türkiye’nin 7 kalite belgesine sahip ilk ve tek 5 yıldızlı oteli olma gururunu da taşıyoruz.

Hayalinizdeki ödülleri almak için nasıl bir strateji izliyorsunuz?
NG Hotels olarak bugüne kadar aldığımız tüm ödüller misafirlerimize daha iyi hizmet vermek için yapmış olduğumuz sistemli ve istikrarlı çalışmalarımızın mükafatı olarak geldi. Özellikle ödül alabilmek için bir strateji izlemek yerine misafirlerimize mükemmel deneyimler yaşatma amacına odaklanmış durumdayız, bu çalışmalarımız beraberinde ödülleri getiriyor.

2014 yılında yeni bir projeye başlayacak mısınız, biraz bahsedebilir misiniz?
2014 yılı içinde İstanbul projemizin inşaatına başlamayı hedefliyoruz. İstanbul projemiz oldukça büyük bir proje, şehir ve kongre oteli olarak hizmet verecek. Proje aşamasından itibaren tamamen bu projeye konsantre olmuş durumdayız. Şu anda otelimizin tüm detaylarını belirledik. Ruhsat işlemlerinin tamamlanması itibariyle inşaata bu yıl başlayacağız.~
2013  yılında ne kadar büyüdünüz? 2014 hedefiniz nedir?
Grubumuz 2013 yılında 2012 yılına göre yüzde 41 büyüme gerçekleştirdi. 2014 yılında da büyümemizi yaklaşık yüzde 15 seviyesinde devam ettirmeyi planlıyoruz.

Bu ödüller müşteri algısında ne gibi etkiler yaratıyor?
Pek çok kurum ve organizasyon tarafından değişik kategorilerde ödüle layık görülmüş otel olmak misafirlerin güven duygusunun artmasına katkıda bulunuyor. Otellerimizde beş kez ve daha fazla konaklayan misafir sayısı bin 300’ün üzerinde, bu da ödülleri hak ederek aldığımızın bir diğer göstergesi. Özellikle en eski otelimizin henüz beş yaşında olduğunu düşünecek olursak.

6 YILDA HANGİ ÖDÜLLERİ ALDIK?
- Capital & Ekonomist Türkiye’nin En Başarılı Turizm Yatırımları Araştırması 2011: Yılın En İyi Doğa Turizmi Yatırımı
- Skalite 2011: Yılın En İyi Spa, Sağlık ve Doğa Oteli
- OtelPuan.com 2011: Yılın En İyi Oteli 'İstanbul Yakın Çevre’
- Ace of Mice 2012: Yılın En İyi Toplantı ve Etkinlik Oteli 'Marmara Bölgesi’
- Capital & Ekonomist Türkiye’nin En Başarılı Turizm Yatırımları Araştırması 2012: Yılın En İyi Sağlık Turizmi Yatırımı
- Skalite 2012: Yılın En İyi Spa, Sağlık ve Doğa Oteli~
- Ekonomist&Capital Türkiye’nin En Başarılı Turizm Yatırımları Araştırması 2013: Doğa Turizmi İşletmeler ve Sağlık Turizmi İşletmeleri kategorilerinde birincilik ve Kongre Otelleri kategorisinde ikincilik ödülleri
- Skalite 2013: Yılın En İyi Spa Oteli Ödülü
- QM Awards Yılın En Başarılı Turizm İşletmeleri - 2013: Yılın En İyi Yönetilen Spa Oteli Ödülü

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz