Booking'in faaliyetleri durduruldu

TÜRSAB'ın açtığı dava sonucu Booking.com'un Türkiye'deki faaliyetlerine tedbiren durdurma kararı verildi.

29.03.2017 16:54:080
Paylaş Tweet Paylaş
Booking'in faaliyetleri durduruldu
İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin 2015/1174 E. sayılı dosyası ile açılan davanın 29.03.2017 tarihli duruşmasında Booking.com benzeri şirketinin, Booking.com internet adresi üzerinden veya oluşturacakları başka bir adres üzerinden, Türkiye’de yerleşik otel, konaklama tesislerinin pazarlanması ve pazarlanmasına aracılıkedilmesi yönündeki faaliyetin durdurulmasına, bu konuda Bilgi TeknolojileriKurumu’na yazı yazılmasına karar verildi.

Dunya.com'dan Emre Eser'in haberine göre, Booking.com’a BTK tarafından uygulanacak erişim engelinin, Mahkeme kararının tebliğinin ardından uygulanması bekleniyor. TÜRSAB Rekabet Kurumu’na daha önce gerçekleştirdiği başvurusunda da, Booking.com BV şirketinin rekabete aykırı eylemlerinden dolayı “Rekabet Kurumu”nca 2 milyon 543 bin 992,85 TL idari para cezasına çarptırılmasını sağlamıştı.

DAHA ÖNCE REZERVASYON YAPTIRANLAR SORUN YAŞAMAZ

TÜRSAB Genel Sekreteri Çetin Gürcün, Hürriyet Dünyası'nın sorusu üzerine yaptığı açıklamada, Bukinng.com üzerinden daha önce rezervasyon yaptıran kişilerin herhangi bir sorun yaşamayacaklarını söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz