Turizm

Turizm

Titanic Hotels Group, 'Safe Touch' mottosuyla temizlik ve hijyen manifestosunu açıkladı

Titanic Hotels Group, COVID-19 pandemisi ve daha sonra oluşabilecek diğer salgın riskleri nedeni ile yeni bir derinlemesine temizlik ve dezenfeksiyon prosedürünü devreye aldığını duyurdu.

11 MAYIS, 2020

Turizm

Türkiye'ye gelen her yolcuya korona testi

Bu yaz sezonundan itibaren geçerli olacak ‘Sağlıklı Turizm Sertifikasyon Programı’ açıklandı. Belgeyi alan tesisler 1 Haziranda açıklanacak. Programa göre her yolcu test edilecek.

11 MAYIS, 2020

Turizm

Turizmcilerden 'açık büfe' ve 'her şey dahil' uygulamalarına devam kararı

TÜROB Başkanı Müberra Eresin, "Önlemler tamamlandıktan sonra sunumu ve uygulanış şekli değişebilir ama açık büfe ve her şey dahil uygulamalarına devam edeceğiz" diye konuştu.

9 MAYIS, 2020

Turizm

'Gündemimizde yeni bir proje var, İstanbul’da yer arıyoruz'

Tuna Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nuri Tuna, "Gündemimizde yeni bir proje var. Bunun için İstanbul’da yer arayışımız sürüyor" açıklamasında bulundu.

8 MAYIS, 2020

Turizm

Turizmde 'en büyük kriz' endişesi

Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Turizm Örgütü (DTÖ), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkisiyle dünyada turist sayısında yüzde 80'e varan düşüş yaşanabileceğini bildirdi.

7 MAYIS, 2020

Turizm

Koronavirüs seyahat alışkanlarımızı nasıl değiştirecek? Gözde destinasyonlar nereler olabilir?

HELLO! Stories, Jolly Tur işbirliği ile Instagram yayınında seyahat yazarı ve gezgin Özlem Avcıoğlu’nun evine konuk oldu, koronavirüsün seyahat alışkanlıklarımızı nasıl değiştireceği masaya yatırıldı.

2 MAYIS, 2020

Turizm

OECD: Uluslararası turizm ekonomisi yüzde 45-70 daralabilir

OECD, Kovid-19 salgınının turizm ekonomisi için "eşi benzeri görülmemiş" bir kriz olduğunu belirterek, virüs nedeniyle uluslararası turizm ekonomisinin 2020'de yüzde 45 daralabileceğini açıkladı.

28 NİSAN, 2020

Turizm

Otellerden koronavirüs dayanışması

Türkiye Otelciler Birliği, Avrupa'da başlatılan ve koronavirüsten etkilenen şehirler ile dayanışma içerisinde olduğunu ifade eden "4U! (Sizinİçin!)" projesine Türkiye otellerini de dahil etti.

27 NİSAN, 2020

Turizm

Turizm harcamalarında aslan payı 'yeme ve içme'ye ayrıldı

Türkiye'de geçen yıl yurt içi seyahatler için toplam 48,9 milyar lira harcama yapılırken, seyahat bütçesinden en büyük pay 15,6 milyar lira ile yeme ve içmeye ayrıldı.

23 NİSAN, 2020

Turizm

Koronavirüsün dünya turizmine faturası ağırlaşıyor

Mart ayında normal şartlarda doluluk oranları yüzde 70 ile 100 arasında seyreden dünyanın en büyük şehirlerinde yer alan otellerin doluluk oranları, bu yıl yüzde 10-20’lere kadar geriledi.

22 NİSAN, 2020

Turizm

Turizm sektörü Kovid-19 sonrası köklü değişiklikler bekliyor

Turizm sektörü temsilcileri, Kovid-19 salgını sonrasında turistlerin tercihlerinde ve sektörün dinamiklerinde köklü bir değişim yaşanacağını öngörüyor.

8 NİSAN, 2020

Turizm

Bakandan turizm sezonuyla ilgili açıklama

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, turizm sezonuna ilişkin, "Bizim öngörümüz mayıs sonuna ertelenecek, şu anki gidişat onu gösteriyor." dedi.

2 NİSAN, 2020

Turizm

Turizme 1 trilyon dolarlık koronavirüs darbesi

Dünya Turizm Forumu Enstitüsü Başkanı Bağcı, koronavirüs nedeniyle bu yıl 1 trilyon dolarlık kayıp beklediklerini ve 50 milyon çalışanın işini kaybetmekle karşı karşıya olduğunu söyledi.

21 MART, 2020

Turizm

Yerli turiste uygun tatil paketi geliyor

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, "Yerli turistin tatil yapabilmesi için uygun tatil paket hazırlıklarımız var" dedi.

18 MART, 2020

Turizm

TÜRSAB: Standart ve uygun tatil paketleri hazırlıyoruz

TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya, "Yaz aylarında yerli turistin tatil yapabilmesi için mümkün olduğunca standart ve uygun tatil paket hazırlıklarımız var" dedi.

18 MART, 2020