Çok çalışırım ama dengeye dikkat edeceğim

16 yıllık bankacıya teklif yağıyor...

1.03.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Çok çalışırım ama dengeye dikkat edeceğim

NE YAPMAK İSTİYOR?
Tatil yapmayı hayal ediyorum. Son yıllarda doğru düzgün tatil yapamadım. Tatil yaparken bile düzeltmem ya da müdahale etmem gereken konular oldu. Ağız tadıyla rahat bir tatil yapmayı hedefliyorum. Mümkünse çocuklarla birlikte olmasını arzu ediyorum.
İÇİNDE KALAN NE VAR?
Kıyıya inip Boğaz'daki kafelerde oturup çay içip simit yemek gibi. Benim dostlarımla ve arkadaşlarımla dostluklarım gerçektir. Onları maalesef ihmal ediyordum. Görüşemiyordum, onlarla görüşmeyi arzu ediyorum. Tekrar tazelenmeye başladık onlarla. Onlar o kadar değerli ve derin dostluklar ki sanki bir gün önce görüşmemişiz gibi. Hayata yeniden yeni bir boyut kazandırmaya başlıyorum.

Capital: Peki meşhur bir Bank Audi teklifi var. Bank Audi'ye geçmek için ayrıldığınız yolunda haberler çıktı. Bu konudaki gerçekler nedir?
- Bu yöndeki haberler, aslında duyum olarak basında yer aldı. Haberlerin hemen ardından benim ayrılmam gündeme geldi. Bunlar, çok yakın aralarla olunca herkes benim Bank Audi'ye gittiğimi zannetti. Öncelikle şunu söylemek lazım; Akbank'ın genel müdürlüğündeyken, böyle güzide bir kuruluşun genel müdürlüğünü yaparken başka bir yerle anlaşıp başka bir yere gitmek olmaz. Açıkçası böyle bir davranışı pek etik bulmuyorum. Bank Audi ile temasım dahi olmadı. Ama maalesef piyasa böyle bir şeyi bana uygun gördü. Bu nedenle çok komik şeyler de yaşadım. Bana bile inanmayanlara, "Sen doğru söylemiyorsun" diyenlere bile rastladım. Hatta bazı Ortadoğu ülkelerindeki tanınmış kişiler vasıtasıyla bunu duyduklarını, onlarla temasım olduğunu söyleyenleri bile gördüm.
Gerçekten böyle bir şey yok. Bir keresinde de bir espri yaptım, o bile ciddiye alındı. Arayan bir arkadaş, "Bank Audi'ye geçiyormuşsun" deyince, bende de "Ne Audi ne BMW, Mercedes" dedim. Aradan iki gün geçti, beni arayanlar, "Mercedes'e gidiyormuşsun" dediler.


Capital: Teklifler aldığınız söylediniz. Bundan sonrası için bir yol haritası oluştu mu?
- Akbank'ta olduğum dönemde kendimi işe çok fazla kaptırmıştım. Resmen hayatı ıskaladığımı hissediyor ama yine de çalışmaya devam ediyordum. Bana göre doğru bir şey değildi. Ancak Akbank'ta böyle bir ortam vardı ve işimi hobi olarak gören biri olarak çok çalıştım. Fakat belirli bir süreyi de doldurduktan sonra başka şeyler istiyor ve arıyorsunuz. Biraz da bu yüzden ayrılma kararı aldım. Şimdi yeni hayatımda biraz bu dengeyi kurmaya çalışacağım. Tabii ki yine çok çalışırım, yine içinde bulunduğum kuruma bir şeyler katmak isterim. Özellikle büyütmeye, genişletmeye, uluslararası arenaya yaymaya yönelik işler benim için çok cazip ama bunu yaparken özel hayatımla mutlaka denge kurmaya çalışacağım. Bu benim için büyük bir eksiklik ve ders oldu. Buna özellikle çok dikkat edeceğim bundan sonraki dönemde.

"Akbank'tan ayrılmayı hiç düşünmedim"

Gitmeyi pek düşündüğüm olmadı; çünkü ben Akbank'ta mutlu çalıştım. Önüme hep olanaklar serildi. O olanakları iyi kullandığınız müddetçe o kurum size bir şeyler her zaman verir. Bana da verdiler. Hiçbir zaman "Ben bir gün bu bankanın genel müdürü olacağım" diye bir isteğim hayalim olmadı. Ben sadece yapılması gerekenleri en iyi şekilde yapmaya çalıştım. Hakkım olmayan hiçbir şeyi de istemedim, peşinden de koşmadım. Zamanı gelince de belirli unvanlar, pozisyonlar zaten kendiliğinden bana sunuldu. Akbank'ı bazı başka müesseselerden ayıran en önemli farklılıklardan biri, çalışmalarınızın ya da performansınızın, siz kendi reklamınızı yapmasanız da Akbank'ın tepesinden her zaman görülmesidir. Belki de benim uzun süre bu kurumda kalmamın en büyük sebebi, bu olmuştur. Çalışırsanız hakkınızı alırsınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz