Hatırlanmak için mutlaka kazanın

Liderlik her yerde var...

1.07.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Hatırlanmak için mutlaka kazanın
Sürdürülebilir Başarı İçin Liderlik Konferansının Ankara oturumunda konuşmacılardan biri de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçekti. Konuşmasında Jose Mourinho’nun gerçek bir analist ve stratejist olduğunu söyleyen Başkan Gökçek, En büyük yıldız futbolculara, en iyi stadyumlara, en iyi tesislere, en ateşli taraftara ve daha nice en iyi şeylere sahip olabilirsiniz ama sahada kazanamazsanız bunların hiçbirini kimse hatırlamaz” diye konuşuyor ve ekliyor: Ben de takımdaki arkadaşlarıma, Gerekirse kötü oynayın ama mutlaka kazanın’ derdim.” Sürdürülebilir Başarı İçin Liderlik Konferansı’nın ana konuşmacısı Jose Mourinho’nun Real Madrid ile olan kontratı 2016’da bitecek. Bu tarihte kızının da üniversiteye başlayacağını söyleyen teknik adam, kızının gideceği üniversiteye göre takımını seçmek istediğini söyledi ve ekledi: “Umarım kızım futbolun iyi olduğu bir ülkede okur.” Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, öncelikle Jose Mourinho’ya konferansa katılımından dolayı teşekkür etti. Ardınan Başkan Gökçek, “Mourinho, ‘Kızım için yaşıyorum, kızım nereye giderse oraya giderim’ diyor. O  zaman kızını Ankara’da bir üniversiteye alalım. O da böylelikle Ankara’da bir takım çalıştırsın” sözleriyle başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü:

GERÇEK BİR LİDER

“Aslında Mourinho, gerçek bir lider. Liderlik her yerde var. Liderlik sadece bir kolda değil, sporda da lider olunuyor. Benim yaptığım tespitlerin hepsini, kendisi de yapmış ve bizlerle paylaştı. Futbolseverler Mourinho’dan ya çok hoşlanıyor ya çok nefret ediyorlar. Bu aslında, başarılı olan liderlerin en önemli vasfı. Mourinho’da bunu gördüm. Demeçlerinden birkaç sözünü çıkardım. Birkaç örnek vermek istiyorum. Muhteşem bir analist ve strateji uzmanı. UEFA kupası kazandığında sarfettiği sözleri aldım. Diyor ki: ‘Unutulmaz bir andı ama kimse tekrarlanamaz olduğunu düşünmesin... ’ Bu tam anlamıyla bir lidere yakışır bir düşünce tarzıdır.

MUTLAKA KAZANIN
Ayrıca ‘Normal şartlar altında Porto şampiyon olacaktır, anormal şartlar altında Porto yine şampiyon olacaktır’ sözü de başarıya olan inancını ortaya koyuyor. En büyük yıldız futbolculara, en iyi stadyumlara, en iyi tesislere, en ateşli taraftara ve daha nice en iyi şeylere sahip olabilirsiniz ama sahada kazanamazsanız bunların hiçbirini kimse hatırlamaz. Ben de takımdaki arkadaşlarıma,‘Kötü oynayın ama mutlaka kazanın’ derdim. Kendisi her zaman kazanmaya alışmış, tebrik ediyoruz ve kızını da Ankara’ya bekliyoruz.”

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz