Liderlerin yeni yıl hesapları

CEO'ların ajandasında neler var?

17.07.2015 20:48:230
Paylaş Tweet Paylaş
Liderlerin yeni yıl hesapları
gelecek. Bu nedenle müşteri hizmetlerine, cazip ürünler sunmaya ve operasyonel verimliliğimizi artırmaya çok fazla odaklanmamız gerekecek.
ABD ve Avrupa finans sektörlerinde 2008 yılında başlayan kriz, çok iddialı hedefler koymanın tehlikeli olduğunu ve istenmeyen riskli durumlara yol açabileceğini gösterdi. Bu nedenle büyüme ve risk yönetimini dengeleyerek gerçekçi büyüme hedefleri belirliyoruz.”

BERKMAN, ÇEMBERİN DIŞINA ÇIKACAK

İlaç sektörünün devlerinden Novartis’in Türkiye Başkanı Güldem Berkman’ın odağında ise verimlilik olacak. Berkman, şunları anlatıyor: “Ana odağım verimlilik olacak. İlaç sektöründe yeni fiyat uygulamaları doğrultusunda maalesef çok ciddi ciro kayıplarına uğrayacağız, ancak hacimsel anlamda işimiz küçülmeyecek. Dolayısıyla aynı işi çok daha az ciroyla başarabilmek için daha da verimli olmaya çalışacağız. Klasik ilaç pazarlama çemberinin dışına çıkmaya çalışacağız. Müşteri tanımımız ve pazarlama yaklaşımımızı daha güncel hale getireceğiz.
En iddialı hedefimiz Sandoz dahil toplam Novartis olarak Türkiye ilaç pazarının net lideri olmaya devam etmek. Bunun için müşteri ve tüketicimize yakın, gündemi iyi takip eden, hızlı, esnek ve işini doğru yapan bir şirket olmaya devam edeceğiz.”

ŞAHİNOĞLU, YATIRIMA ODAKLANACAK

Nuh Şirketler Grubu CEO’u Atalay Şahinoğlu, dış pazarlara ve yatırıma odaklanacak CEO’lar arasında. Şahinoğlu’nun 2010 ajandası şöyle: “Ajandamızdaki makro konular; çevre konuları, Kyoto protokolü ile ilgili gelişmelerin yakinen takibi ve dış yatırımlarımızla ilgili gelişmeler olacak. Bir yandan başlamış bulunduğumuz yatırımların geliştirilmesine yönelik çalışmalar yürüteceğiz, diğer yandan henüz başlamadığımız yatırımların başlatılması için ön hazırlıklarımızı tamamlayacağız. Ayrıca grup şirketlerinin kurumlaşma sürecinde güçlendirilmesi gereken noktalarını yeniden tespit edeceğiz. Bunların değerlendirilmesi ve eksiklerin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz