Müşterinin de fikrini alacağız

Üretim alanında yenilikçi projelerimizle kârlılığımıza katkı sağlamayı hedefleyeceğiz” diye konuşan Anadolu Grubu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hurşit Zorlu, grubun inovasyon yaklaşımını dergimize şöyle aktardı.

18 MAYIS, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Müşterinin de fikrini alacağız

Anadolu Grubu için inovasyonun önemi nedir? Kurum kültüründe inovasyon nasıl bir yer buluyor?
Anadolu Grubu olarak geleceğe yön veren, gelecekteki fırsatları fark edip başarılı şekilde iş hayatına uygulayabilen, nitelikli ve yaratıcı insan gücünü istihdam edebilen, öncü bir küresel oyuncu olmayı hedefliyoruz.

Başta Anadolu Grubu İcra Kurulu Başkanı Sayın Tuncay Özilhan olmak üzere tüm ortaklarımız ve üst düzey yöneticilerimiz, olmak zere stratejik hedeflerimiz doğrultusunda başarıya ulaşmak için inovasyonun çok önemli bir unsur olduğuna inanıyoruz.

Günlük hayatımızda hemen her gün bir ya da birkaçıyla karşılaştığımız tanınmış markaları üreten ve pazarlayan Anadolu Grubu, küreselleşme süreci içinde dışa açılma, çok uluslu şirketlerle işbirliği yapma ve ortaklık kurma yolundaki vizyonunu bugüne kadar başarıyla sürdürdü.

Gelecekte de stratejik hedeflerimiz doğrultusunda büyümeye devam etmeyi hedefliyoruz. Anadolu Grubu, Türkiye gibi genç nüfusu çok fazla olan dinamik bir grup. Dolayısıyla yaratıcılığın, yenilikçiliğin ve önder olma hedeflerimizin kurum kültürümüzün yapı taşlarını oluşturması kaçınılmaz.

Grubun bugünlere gelmesinde inovasyonun rolü ne oldu?
Anadolu Grubu için yenilikçi fikirleri sahiplenmek, bu yöndeki projeleri hayata geçirmek, kuruluşundan bu yana çok önemli oldu. Avrupa’da olduğu kadar dünya genelinde de barındırdığımız teknolojilerle özellikle üretim alanında öncü bir gurubuz.

Çalışanlarımızı da yenilikçi projeler üretmeleri ve uygulamaya geçirmeleri konusunda teşvik ediyoruz. Anadolu Grubu’nun şirket çalışanlarını dahil ettiği bir inovasyon portali bulunuyor. Ino-Port adını verdiğimiz bu portalimize çalışanlarımızın yenilikçi, inovatif fikir ya da projelerini göndermelerini bekliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.