Capital'de bu ay

İşte Mart ayının başlıkları

2.03.2017 15:53:590
Paylaş Tweet Paylaş
Capital'de bu ay

KAPAK

YENİ DÖNEM KSS KARNESİ

12 yıldır GfK ile gerçekleştirdiğimiz Kurumsal Sosyal Sorumluluk Araştırması’nın bu yılki sonuçlarında “en sorumlu şirket” Koç Holding ve “en sorumlu lider” Rahmi Koç oldu.

SÖYLEŞİ

“KRİZ MUTLAKA BİTER, BÜYÜMEYE DEVAM”

Eczacıbaşı Holding’in 14 yıl CEO’luğunu yapan, geçen ay başkan yardımcısı olan Erdan Karamercan, “Hiçbir kriz sürekli değildir, içinde mutlaka fırsatlar da içerir” diyor.

ABDULLAH BEY’İN BÜYÜK PİŞMANLIĞI

Perakende sektörünün duayeni Kiğılı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı, zamanında şirketine gelen ortaklık tekliflerini değerlendirmediği için pişman olduğunu söylüyor.

“2015’İ BULAMAYIZ, 2016’DAN İYİ OLURUZ”

Akaryakıtın ardından turizme giren ve yatırımlarıyla çok konuşulan Öztürk Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk, 2015’i bulamayız ama 2016’dan daha iyi oluruz” diyor.

ARAŞTIRMA

İDEAL SÜRE NE OLMALI?

Şirketler çok sayıda KSS projesi üretiyor. Peki bir KSS projesinin ömrü ne oluyor? Uzmanlar net bir strateji ile ilerlenip mümkün olduğunca sürdürülebilir projeler yapmaktan yana…

ZOR YIL REÇETELERİ

Çeşitli sektörlerden 37 şirkete zor yılda sağlıklı kalma formüllerini sorduk. Ortaya 2017’ye yönelik 13 maddelik sağlıklı şirket olma reçetesi çıktı…

BÜYÜK  GÖÇ!

Döviz bazlı yüksek kiralar nedeniyle hem perakende hem ofis piyasasında taşınmalar arttı. Son 1 yılda İstanbul’da taşınan şirket sayısı 2 kat artarak 120’ye yükseldi.

YENİ HEDEF GLOBAL İLK 3

THY’den Ziylan’a, Şişecam’dan Mavi’ye kadar pek çok yerli şirket, yurt içindeki pazar liderliklerini sınır ötesine taşımak istiyor. Hedef ise global çapta ilk 3’e girebilmek.

YÖNETİM

YÜKSEK HIZ PEŞİNDE

Artan maliyetler stok yönetimin önemini artırdı. Bu yıl şirketlerin gündeminde “hızlı devir” ve “stok tutma süresini” aşağıya çekme var.

UZUN SÜRENİN SIRRI NEREDE?

10 yıl ve daha fazla zamandır aynı görevde olan CEO’ları araştırdık. Uzun yıllar aynı görevde kalan CEO’lar, motivasyonlarını her gün işe yeniden başlıyormuş gibi sağlıyor.

“İTİRAZ” SEVER LİDERLER!

Liderler kendilerine “hayır” denilmesine ne zaman ve ne kadar tahammül ediyor? Bu sorunun cevabını iş dünyasının önde gelen liderlerine sorduk. Yanıtlar, araştırmamızda!

YENİ FİKİRLERE “SPRINT” MODELİ

Google Ventures’ın ortaklarından Jake Knapp ile iş dünyasında büyük yankı uyandıran “sprint” modelini, sistemin nasıl uygulandığını ve sunduğu avantajları konuştuk.


FİNANS/BORSA

“ÜLKEYE İNANIYORUZ,  BÜYÜMEYE DEVAM”

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, bu yıl büyümenin KOBİ’ler başta olmak üzere işletme segmentinden ve kredi kartları ile ihtiyaç kredilerinden geleceğini söylüyor.

YENİ NESİL ŞUBE DÖNEMİ

Dijitalleşmenin arttığı bankacılıkta şubeler farklılaştı. Yeni şubelerin tasarımları eskilerine göre çok farklı, ayrıca yeni dönemde küçük metrekareli, 10-15 personelli şubeler geliyor. 

“HAREKET VAR, 2017 İYİ GEÇER”

Ziraat Leasing Genel Müdürü Sinan Çevik, piyasanın son 2 ayda hareketlendiğini belirterek “Şu anki izlenimlerden yılın iyi geçeceğini düşünüyorum” diyor.

“FİYATLAMA HALA CAZİP”

“Borsa İstanbul, hisse bazında fiyatlama olarak iyi” diyen Yapı Kredi Portföy Genel Müdürü Emir Alpay, bu yıl otomotiv ve finans gibi sektörlerin cazip getiriler sunacağını belirtiyor.

KONJONKTÜR  

İŞSİZLİK VE BÜYÜME

İşsizlikteki yükseliş 2008-2009 resesyonundaki sıçramayı andırıyor. İşsizlikteki yükselişin önüne kalıcı olarak geçilebilmesi için ekonominin yeniden hızlanması şart.

RICHARD BRANSON

PROJEKSİYON

KİTAP

İNSANLAR

ŞİRKET DOKTORU

10 SORU

İŞ’TE ANADOLU

DİJİTAL CEO

MEDIAPULSE

ZİRVE YOLU

PAZARLAMA

FINANCE SUITE

KİŞİSEL YATIRIM

GÖRÜŞLER

Ian Bremmer/ TRUMP’IN POLİTİKALARININ YARATTIĞI FIRSATLAR VE SORUNLAR

Mehmet Öğütçü/ “BÜYÜK OYUN”UN NERESİNDEYİZ?

Yiğit Kulabaş/ 10 BAŞLIKTA ENDÜSTRİ 4.0

David Bork/ SÜPER KAHRAMANLARIN DEVİR PLANI

Al Ries/ İLİŞKİSEL PAZARLAMADAN KİMLER FAYDALANMALI?

Ali Özgenç /ŞİRKET-START UP İŞ BİRLİĞİ

Levent Atakan/ VERGİ İNDİRİMİNDEN KİMLER YARARLANACAK?

Mehmet Gerz / PİYASALARDA NORMALE DÖNÜŞ

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz