Akademi mezunları milyonu aştı

Türkiye'de şirket akademileri her geçen yıl mezunlarına mezun katarak etkilerini artırıyor.

1 MAYIS, 20130
Paylaş Tweet Paylaş
Akademi mezunları milyonu aştı

HEDEFLERİNE ULAŞTI
İK Planlama ve Yetenek Yönetimi Direktörü Savaş Usta, “TT Akademi’de 2008-2013 seneleri arasında 2 bini aşkın farklı eğitmen ile 31 farklı ülke, 112 farklı şehirde 1.611 farklı kategoride 16 bin 898 farklı eğitim gerçekleştirildi. Şu ana dek 300 binden fazla çalışana ulaşarak yıllık eğitim ve gelişim hedeflerini başarıyla gerçekleştirdik” diyor.

AKBANK: “DUNYA STANDARDINI YAKALADIK”
43 YILLIK KÖKLÜ GEÇMİŞ

Akbank Eğitim Birimi, 1970’lerin başında kuruldu. 2000 yılında başlayan “Akbank Yeni Ufuklar Değişim Projesi”ndeki “değişim ajanı” rolü ile bankanın organizasyonel ve kütürel değişiminde lider rollerden birini üstlendi.
HERKESİ KUCAKLIYOR
Bugün daha çok satış ve pazarlama ekipleri ağırlıklı olsa da güvenlik görevlisinden bölge müdürüne, çağrı merkezi yetkilisinden genel müdür yardımcısına kadar bankanın her alanında ve seviyesinde görev yapan tüm Akbank çalışanları bu kapsamda eğitim aldı.
GENÇLERDEN LİDER YARATIYOR
Akbank Eğitim Birimi’nde liderlik, yönetim ve satış eğitimlerinin yanı sıra MT denilen deneyimsiz çalışanlara 5 ay boyunca temel bankacılıktan soft skill eğitimlere kadar geniş yelpazede bir program uygulanıyor.
İHTİYACA GÖRE EĞİTİM
Akbank İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bade Sipahioğlu Işık konuyla ilgili şu değerlendirmeyi yapıyor: “Sadece 2012 yılında tüm görev seviyesinde yaklaşık 17 bin çalışanımıza 1 milyon 250 bin 900 saat eğitim verdik. Kişi başı 11,5 güne yaklaşan eğitim ortalamasıyla dünya standardını yakalamış durumdayız. Her yılın başında tüm çalışanlarımızın ihtiyaçlarını ve bankamızın stratejilerini göz önünde bulundurarak bir planlama yapıyor ve yıl sonuna kadar başarıyla uyguluyoruz, bu anlamda hedeflerimiz tuttu diyebiliriz”


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.