Değerlerimize uygun gençler arıyoruz

Boyner Holding İnsan Kaynaklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı İdil Türkmenoğlu ile her yıl 800’e yakın yeni işe alım yapan grubun özgün İK politikasını ve “Boy-nerli” olmayı konuştuk.

25.09.2014 21:15:590
Paylaş Tweet Paylaş
Değerlerimize uygun gençler arıyoruz


Bundan rahatsız olmaz. Veya hangi pozisyonda olursa olsun hiçbir çalışan, “Beni kimse fark etmiyor, kendimi gösteremiyorum” demez. Çünkü işinde iyiyse, yetenek-liyse fark edilir ve ona direkt ulaşılır. Bence bu sistem, yeni ve genç arkadaşlarımız için çok heyecan verici. Böylece yeteneklerin keşfi ve fırsat eşitliği çok daha net biçimde sağlanabiliyor.

Adaylarda mutlaka aradığınız nitelikler neler?
Boyner değerlerine uygun potansiyeller arıyoruz. Bizim değerlerimiz biraz enteresan. Müşteri odaklılık zaten grubun genel bakış açısında var ama bizim değerlerimizde cesur olmak, tutkulu olmak, yaratıcı olmak, sorumlu olmak çok önemli. Sadece işine değil, topluma, çevreye sorumluluk da buna dahil.

Bir yeni mezun üniversite hayatı boyunca kulübünde çeşitli girişimciliklerde bulunmuşsa, aktiviteler organize etmişse, bu onun hem cesaretini hem sorumluluk bilincini hem yaratıcılığını gösteriyor. O yüzden böyle bir profil Boyner değerlerine uygundur. Bir üniversite öğrencisi, okul yıllarını, üniversite hayatının kendisine sunduğu fırsatları nasıl değerlendirmiş? Bu, çok önemli.

Deneyim bizim için çok kritik. Ama burada mutlaka bir iş deneyimini kast etmiyoruz. Öğrencilik dönemindeki gönüllülük deneyimleri, staj deneyimleri veya okuldaki kulüplerdeki proje bazlı deneyimler olabilir. Bunlar en az profesyonel bir iş tecrübesi kadar önemli. Zaten böyle adayları özgüvenlerinden, mülakatlardaki konuşmalarından bile hemen anlayabiliriz.

Peki Boyner’e iş için başvuran bir adayı neler bekliyor? Hangi aşamalardan geçer?
Tabii bu süreç, başvurulan pozisyona ve şirketlere göre değişiyor. Her birim için ilgili birim yöneticisiyle bağlantıya geçiliyor ve çok hızlı biçimde sonuç alınıyor. Merkezdeki bazı spesifik pozisyonlar için örneğin CRM gibi CV havuzumuza bakıp biz onları arayabiliyoruz. Ayrıca işe alım kararlarımızda çalışanlarımızın referansları da bizim için çok önemli.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz