Fırsat dolu 25 yarışma

STK’lar ve meslek örgütleri de sosyal ve sektörel amaçlarına ulaşmada gençleri çok önemsiyor.

1 MART, 20100
Paylaş Tweet Paylaş
Fırsat dolu 25 yarışma


ŞİR­KET KU­RUN,  EN İYİ SİZ YÖ­NE­TİN
Realta Danışmanlık dünyada bu yıl 31’inci kez düzenlenen Global Management Challenge (GMC) yarışmasını, Türkiye’de 3’üncü kez düzenliyor. GMC’de, bir şirketin tüm fonksiyonlarını (pazarlama ve satış, İK, finans, üretim/tedarik) simule edilmiş pazar ortamında yönetmek gerekiyor. Kendi şirketinizi yönetirken pazardaki rakiplerin neler yaptığını bilmeniz ve pozisyon almanız da işin önemli bir parçası. Realta Danışmanlık Kurucusu Ali Ayaz, en önemli amaçlarından birinin şirketler ve üniversiteleri bir araya getirmek olduğunu belirtiyor. GMC’de yer alan şirketlerin farklı amaçları var. Birkaç yıl içinde yönetici olacak adaylarıyla katılan şirketler çoğunlukta. Bunun yanı sıra yarışmaya üst düzey yöneticileriyle katılan şirketler de var. Bazı şirketlerse yarışmayı işe alımda bir süreç olarak kullanıyor. Bu yarışma bu yüzden de çok önemli. Öğrencilerse, okulda ve stajlarında hiçbir zaman yaşayamayacakları bir tecrübe yaşıyor. Okulda ve stajlarında bir şirketin tepe yöneticisi olma ve şirketi yönetme şansları yok. Mezun olduklarında da uzunca bir süre bu imkanları olamayabiliyor. Üniversite öğrencileri burada çok önemli bir deneyim ediniyor. Yarışma Türkiye’nin tüm üniversite öğrencilerine ve şirketlere açık. Kayıtların www.gmc.realta.com.tr sitesinden ya da [email protected] adresine mail ile yapıldığı yarışmada öğrencilerden ücret alınmıyor.

SİNE­MA TE­LE­VİZ­YON   ÖĞREN­CİLE­Rİ BEK­LE­NİYOR
Aralık ayında başlayacak Capitol Kısa Metraj Film Yarışması üniversite öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşecek. Yarışmanın her yıl farklı bir sosyal sorumluluk konusu olacak. Bu yılki konusu dumansız hava sahası ve sigaranın zararları. Sigara yasağını ilk ve ciddi olarak uygulayan AVM’lerden biri olan Capitol, sigara içmeyen genç neslin bilinçlenmesine katkıda bulunmak için bu konuyu seçti. Katılım için üniversite öğrencilerini seçmelerinin nedeniyse onların yaratıcılığını desteklemek ve ödüllendirmek. Yarışmaya güzel sanatlar fakültelerinin sinema-tv bölümleriyle iletişim fakültelerinin radyo, sinema ve televizyon bölümlerinin öğrencileri katılabilecek. Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) da geçen yıl 17 Ağustos Marmara ve 12 Kasım Düzce depremlerinin 10’uncu yıldönümü dolayısıyla Türkiye’deki üniversitelerin iletişim fakültelerinde okuyan öğrenciler arasında “Depremden sonra, yarından önce…” temalı bir kısa film yarışması düzenledi. DASK, kısa film yarışmasıyla hem genç kuşaklarda deprem farkındalığını artırmayı hem öğrencilerin yaratıcı çalışmalarını halka açık etkinliklerde deprem bilincini geliştirmek için kullanmayı amaçlıyor. Yarışmaya gönderilen kısa filmlerin süresinin 45 saniye ile 3 dakika arasında olması ve DVD formatında teslim edilmesi gerekiyor. Tür konusunda herhangi bir sınırlama yok. Kurmaca, deneysel, belgesel, animasyon gibi kısa filmin bütün dallarında eser kabul ediliyor. Ödül kazanan yapıtların yayın hakkı DASK’a ait oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.