Öğrenci hesabı olmayan üniversiteli kalmayacak

Galip Tözge ile gençlere yönelik sundukları avantajlı bankacılık hizmetlerini ve exi26’yı konuştuk...

1 AĞUSTOS, 20120
Paylaş Tweet Paylaş
Öğrenci hesabı olmayan üniversiteli kalmayacak

Akbank olarak exi26 hizmetlerimizle amacımızı, eğitim için yurtdışma ya da şehir dışına giden her öğrencinin hayatını kolaylaştırarak bankacılık ihtiyaçlarına mümkün olan en az masraf ve en çok avantajla ulaşmaları olarak özetleyebiliriz. Hizmetlerimizin tercih edilmesinin nedenleri var. Veliler, çocuklarının ihtiyacı olan nakdin her an ulaşılabilir olduğunu biliyor. Öğrenciler ise bu hizmete bir ücret ödemeden sahip olmaları nedeniyle öğrenci hesabını tercih ediyor.

Gençler exi26’yi neden tercih ediyor?
- Son yıllarda artık çok daha fazla sayıda üniversite öğrencisi, öğrenimlerinin tamamını ya da bir kısmını yurtdışında veya ailesinin yaşadığı şehrin dışında geçiriyor. Öncelikle gençlerin genel olarak bankacılık sektörüne olan temkinli yaklaşımını ortadan kaldırmak gerekiyor. Biz bu amaçla hizmetlerimizde mümkün olan tüm fedakarlığı sağlayarak, önemli avantajlar sunduk. Yaptığımız anket ve fokus grup çalışmalarıyla öğrencilerin, bankacılık sektöründen birinci beklentisinin, ailelerinin gönderdiği harçlıklara mümkün olan en kısa sürede ve ücretsiz olarak ulaşma olduğunu tespit ettik. Bunun üzerine hizmetlerimize öğrencilerin sahip olacakları hesaplarla ilgili birçok ayrıcalık ekledik. Harçlıkların sorunsuz bir şekilde ellerine ulaşması için neler yapabileceğimizi düşündük ve yenilikler getirdik. Yaptığımız yeniliklerle öğrenci hesabı sahibi exi26’lılar, yurtdışmda hesaplarına istedikleri bankanın ATM’sinden ulaşarak masrafsız para çekebiliyor. Ayrıca öğrenci hesabına yapılan havalelerden de masraf alınmadığı için exi26’lılar harçlıklarına kesintisiz ulaşabiliyor.

Exi26 için bugüne kadar ne tür aktiviteler düzenlediniz? Bu yıl yaptığınız, yapmayı planladığınız etkinlikler var mı?
- Exi26 olarak 2005 ile 2007 yılları arasında Rock’n Coke etkinliğinde 2008 yılında Metallica konserinde, 2010 yılında Sonisphere Festivali’nde ana sponsor olduk. Bunun yanı sıra gençlerin bütün bir okul yılının yorgunluğunu attıkları bahar festivallerinde etkinlikler düzenliyoruz. Bu yıl mayıs ayında 6 üniversitede exi26 etkinlik alanı kurarak, gençlerin müzik ve eğlence dolu günler geçirmesini sağladık. Bu festivallerde ayrıca sosyal medya üzerinden yaptığımız yarışmalarla ödüller dağıttık. Akbank olarak exi26 bankacılık hizmetlerimiz kapsamında bundan sonra da gençler için çeşitli etkinlikler yapmayı planlıyoruz. Üniversite öğrencileri ile okullarında da buluşmaya devam edeceğiz.

Tasarruf konusu çok gündemde, exi26’nm bu kapsamda gençlere yönelik bir çalışması var mı?
-
Tasarruf konusu, Türkiye için sadece gençlere atfedilecek bir konu olmaktan ziyade, toplumun bütün katmanlarının yakından ilgilenmesi gereken bir konu. Bu düşünceyle geçtiğimiz yıl başladığımız biriktiren hesaplı ürünlere, bu yıl içerisinde yenileri eklenecek. Büyük-küçük fark etmeksizin ayda sadece 50 TL ile birikim yapılabilen “mevduat birikim” hesabımız, özellikle gençleri ve ev hanımlarını hedefliyor. Bunun yanında uzun yıllardır var olan “fon birikim” hesabımıza bazı yeni özellikler de ekliyoruz. Altın hesabımız ile sadece 2 santigram ile bile birikim yapma imkanı sunuyoruz. Bu yıl içinde “altın birikim” hesabımız da raflardaki yerini alacak. Son 2 yıldır exi26’nın bir alt segmenti olan çocuklarımıza yönelik “Kumbara kampanyaları” düzenleyerek, birikim hesabı açan binlerce hesap sahibine kumbara hediye ettik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.