Perakende okuluyuz

Migros Ticaret İnsan Kaynakları Grup Müdürü Olcay Yılmaz Nomak ile sektördeki ve Migros’taki fırsatları konuştuk.

1.11.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Perakende okuluyuz

HANGİ ÖZELLİKLERİ ARIYORUZ?
MÜŞTERİ ODAKLILIK

Perakende şirketi olarak yeni mezunlarda aradığımız belirli kritik yetkinlikler var. Bu alanda çalışma hedefi olan adaylarımızda isteklilik, iletişim becerisi, takım çalışmasına uyum ve müşteri odaklılık aradığımız yetkinlikler arasında.
MÜHENDİSLER VE VETERİNERLER
Nitelik olarak ise lisans mezuniyetini sağlamış olmak bizim için önemli. Çok farklı bölümlerden mezun arkadaşları süreçlerimizde değerlendirebiliyoruz. Bununla birlikte gıda mühendisliği ve veterinerlik gibi fakültelerden mezun adaylar da mağazacılık için öncelikli tercih sebebi olabiliyor.

MİGROS’TA YÜKSELMENİN FORMÜLÜ
KARİYER YOLU NET

Yönetim kadrolarımızın yüzde 98’ini iç kaynaklardan karşılayan bir şirketiz. Geçtiğimiz yıl bize Perakende Güneşi ödülünü kazandıran “Mağaza Kariyer Tarifleri” projemiz ile mağaza yönetim kadrolarımızın kariyer yolları net bir şekilde çizilmiş durumda. Buna göre yarı veya tam zamanlı olarak işe girmiş bir çalışanımız, bir üst pozisyon için gerekli kriterleri sağlaması durumunda 6 ayda mağaza yöneticisi, 3 yılda mağaza müdürü olabiliyor.
POTANSİYEL HAVUZ
Çalışanlara göreve başladıkları andan itibaren verilen ve tüm çalışma hayatlarını kapsayan detaylı eğitimlerimizle mentorluk desteğimiz de var. Genel merkezde uzman, mağazalarımızda yönetici kademesinde göreve başlayan arkadaşlarımızı değerlendirdiğimiz bir potansiyel havuzumuz mevcut. Potansiyel havuzunda yer alan çalışanlarımızı üst pozisyona hazırlamak için uyguladığımız pek çok eğitim ve gelişim programımız bulunuyor.

PART TIME İŞ FIRSATLARI
DENEYİM ŞANSI

Gençlere perakendeyi deneyimleyebilmeleri ve bu sektörün kendilerine uygunluğunu belirleyebilmeleri için hem merkez birimlerimizde hem mağazalarımızda yarı zamanlı çalışma imkanı sunuyoruz. Bu sayede tam zamanlı pozisyonlarımız için de bir yetenek havuzu oluşturmuş oluyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz