İzmir lüks konutu yeniden keşfediyor

Lüks konut projelerinde rota İzmir'e döndü. Hem yerel inşaat şirketleri hem İş GYO gibi büyükler İzmir'de lüks projeler yapıyor.

1.10.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
İzmir lüks konutu yeniden keşfediyor

“İZMİR'E YATIRIM YAPAN KAZANACAK"
İzmir’in ilk karma projelerinden Folkart Towers’ın inşaatı da hızla ilerliyor. Avrupa’nın en yüksek 5. ikiz kuleleri olacak projede, alışveriş merkezleri, spor kompleksleri, ofis ve rezidanslar buluyor. Folkart Towers 27 bin metrekare arsa büyüklüğüne sahip. Folkart Yapı Genel Müdürü Mesut Sancak, projelerini şöyle anlatıyor: “Folkart Towers 200’er metre yüksekliğindeki 46 katlı iki kulesiyle daha inşa halindeyken İzmir’in yeni kent merkezinin simgelerinden biri oldu. Projeye başlarken bu tarz karma konsept projelerin İstanbul ve Avrupa’da çok rağbet gördüğü, İzmir’de bu kadar ilgi görmeyeceği düşünülüyordu. İlk günden itibaren yoğun talep aldık.

Projenin yüzde 75’ini sattık.
Metrekare fiyatları 2 bin 850 dolar civarında.” Flokart bugüne kadar İzmir’de Folkart Narlıdere, Folkart Mavişehir ve Folkart Paşalimanı Evleri’ni hayata geçirdi. Bu projelerde rahatlıkla tüm satışları tamamladıklarını belirten Sancak, gelecekte İzmir’in yıldızının daha da parlayacağına inanıyor: “Önümüzdeki yıllarda İzmir’e yatırım yapan kazanacak. Yatırımcılar için en önemli gelişme İzmirİstanbul otoyolunun birkaç yıl içinde tamamlanacak olması. İki kent arasındaki uzaklığın sadece 3 saate düşmesi İzmir açısından çok olumlu. İzmir Limanı’nın önümüzdeki süreçte özelleştirilecek olması da İzmir’de ticaret hacmini önemli ölçüde artıracak.”

KİRA GETİRİLERİ YÜKSELİYOR
Gözde Grup İzmir’de inşaat ve sağlık sektöründe seçkin projeler geliştirmek için çalışıyor. MYVIA Bahçe, MYVIA 414, MYVIA Yıldız, MODDA Mavişehir ve MODDA Çeşme bu projelerinden birkaçı. Gözde Grup Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı, “MYVIA 414 ve MYVIA Bahçe projeleri çevreyoluna, metroya, Yaşar, Şifa ve Ege Üniversitelerine yürüyüş mesafesinde konumlanıyor. Bu projelerin yüksek kira getirisi getireceğini düşünüyoruz” diyor.

MODDA Çeşme, MODDA Mavişehir ve MYVIA Yıldız projelerini de modern, güvenilir, teknolojik altyapısı ve birinci sınıf malzemelerle planladıklarını belirten Kalı, sözlerine şöyle devam ediyor: “Gördüğümüz yoğun talep üzerine söyleyebilirim ki her projemizde inşaat bitmeden satış tamamlanacak. 3 bin ila 10 bin TL arasında değişen metrekare fiyatlarımız mevcut. Fiyatı kira getirileri belirliyor. Şu anda Karşıyaka, Bornova, Buca, Gaziemir, Balçova, Çeşme’nin lüks ve kaliteli konuta ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Biz yeni, farklı ve insan odaklı projeler geliştirmeye devam ediyoruz. Amacımız İzmir’in kent dokusuna artı değerler katan yaşam alanları inşa etmek. Artık İzmir barınmak değil yaşamak istiyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz