Punk pazarlama

Bir şeyleri satan ve onları satın alanlar arasındaki ilişkideki sismik değişime kuralsız ve nüfuz edici bir bakış ortaya koyuluyor.

1.06.2010 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Punk pazarlama

PUNK PAZARLAMAYA GİRİN 70’li yılların sonunda punk, zamanın yorgun formülsel müziğinin tazelenme ötesi değişimini radyolarda o ana kadar işitilmemiş bir silah atışıydı. Kendi dilimizde iletilen bir ayaklanma talebi, bir eylem çağrısıydı. Stooges, New York Dolls, Sex Pistols ve Clash gibi gruplarca sahneye fırlayan punk rock, tıka basa enerji ve hayat doluydu ve tüm müzik endüstrisini kökten sarstı, diskoları dolduran ve müzik sektörünün kalitesini mahveden işe yaramaz kalabalığı korkuttu. Yeni sahne Atlantik’in her iki yakasındaki gençlerin sesini yükseltmesini sağladı. İlk albümler saf ve yapılandırılmamıştı, insanlar için yine insanlar tarafından yaratılan açık sevinç duygusuna sahipti. Benzer biçimde, pazarlama da tüketicinin içinden çıkan bir solucanın sektörde yerleşik düşünce tarzını yıktığı bir noktaya ulaştı. Punk Pazarlama, tek bir fikir ya da teknik üzerine kurulmamıştır. İster büyük kuruluşlarda yeni oluşumlarda isterse küçük şirketlerde olsun pazarlamacıların, mevcut güç kayışını kendi avantajlarına nasıl kullanabileceklerine dair açık bir ilke kümesine farklı bir tarzda dayalı olarak işlerin yapılışıyla ilgili tanımlı bir yaklaşımdır.

DEVRİMİN MADDELERİ
Madde 1:
Riskten kaçın ve ölün. Değişim zamanlarında en büyük risk, hiç risk almamaktır. sunmaktadır. İyi haber şudur: Bu bildiri ezelden beri bilinen ilkeler üstüne kuruludur. Dijital video kaydedicilerin, “markalı” eğlencenin, cep telefonlarının, çok oyunculu online oyunların ve hiç bitmeyen sosyal ağların çağında, pazarlama için uyumlu bir yaklaşım her zamankinden daha hayati hale gelmiştir.
Madde 2:
Neden, “Neden olmasını” sormayalım. Varsayımlar sadece varsayımlardır. Hiçbir şekilde doğru değillerdir. Varsaydığınız herhangi bir şey genellikle bir yarım gerçek ya da bir zamanlar faydalı bir amaç olarak iş görmüş, ama şu anda gerçekten yaratıcı çözümleri engelleyen bir genellemedir. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz